fbpx
Close

Lissi Kubre langes Moldovas välja, algamas U14 ja U16 Winter Cupi turniirid

Brit Martin (vasakul) ja Grete Gull kuuluvad U14 Winter Cupi tiimi. / Foto: Tennis Europe

ITF-i juunioride 2. kategooria turniiri Moldova pealinnas Chisinaus sai eestlaste jaoks läbi, kui Lissi Kubre kaotas 2. ringis kolmandana asetatud Tatjana Barkovale (Venemaa) 3:6, 1:6.

Noorte poole peal on aga sel nädalal algamas või juba täna algavad kahe vanuseklassi Winter Cupi turniirid. Vaatame, kus ja millises koosseisus mängivad Eesti noored.

Nii Eesti U14 poiste kui ka tüdrukute alagrupiturniir leiab aset Kaasanis. Poiste tiimi kuuluvad Georg Strasch, Petrik Tamtik ja Indrek Herman Raudkivi ning tüdrukute võistkonda Brit Martin, Grete Gull ja Maarja Leinštrep. Selles vanuseklassis kuuluvad neli eestlast Euroopa esisajasse, neist Martin asub neljandakl kohal, kuid esisaja teises pooles paiknevad Strasch, Tamtik ja Gull. Samas on vastased tugevad, eelkõige Venemaa. Kaptenitena on Kaasanis Viljandi klubi TK Fellin treenerid Ott Ahonen ja Priit Pihl.

Eesti U16 noormehed teevad kaasa turniiril Leeuwardenis (Holland). Eesti meeskonda kuuluvad Oliver Ojakäär, Markus Mölder ja Erko Nigula. Ojakäär asub praegu Euroopa U16 edetabelis 33. kohal, ehkki tal on veel aega selles klassis kaasa teha kaks aastat. U16 koondise treener-kapten on Tartu klubi MK Tennis peatreener Martin Karis, kelle õpilased on ka Ojakäär ja Mölder.

Eesti U16 neiud mängivad Minskis koosseisus Liisa Varul, Elisabeth Iila ja Andrea Roots. Neist kõrgeimal kohal (146.) asub Tennis Europe edetabelis Iila, kuid viimased tulemused on ehk kõige paremad olnud Varulil. Treener-kaptenina sõidab Minskisse Andrei Luzgin.

Ükski turniir eestlaste osavõtul veel täna ei alga, seega ei ole ka tabelid loositud.

scroll to top