fbpx
Close

Mark Lajal alustas Busanis veenva võiduga

Mark Lajal / Foto: Igor Pissarev/ETL

Mark Lajal võitis Busani Challenger 125 turniiri esimeses ringis Yunseong Chungi (Lõuna-Korea, ATP 387.) 6:3, 6:2. Mäng kestis tund ja 14 minutit.

Lajali tänast vastast, kes pääses põhiturniirile kvalifikatsioonist, ei tohi segi ajada Hyeon Chungiga, kes 2018. aastal jõudis Austraalia lahtiste poolfinaali, olles enne seda võitnud kuni 21-aastaste finaalturniiri ehk NextGen ATP. Parimal nädalal oli ta maailma edetabelis 19., kuid praeguseks on erinevate vigastuste tõttu karjääri pausile pannud. Lajali 26-aastane vastane Yunseon Chung ei ole aga kunagi olnud edetabelis kõrgemal kui 233. ja pole võitnud ATP tasemel ühtki mängu (Lajal juba on ühe võitnud).

Kohtumine algas Lajali eduseisuga 4:0, ehkki see ei tulnud kiiresti – kahe murde tegemiseks kulus tal kuus murdepalli. Vastane sai ühe murde tagasi, aga Lajal oli edaspidi oma servil väga kindel ja enam polnud Chungil murdepalligi. Kuna ka teises setis tegi Lajal kaks murret, kulges see sett veel kiiremini.

Lajali serv polnud küll veenev (mitte ühtki ässa, kolm topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 59), aga täna sellest piisas, sest Lajal sai üsna edukalt punkte ka teiselt servilt. Eesti esireket realiseeris 9st murdepallist 4, vastane 2st 1.

Kui laupäeval kirjutasime soomlasest Otto Virtanenist (2. asetus), siis temaga Lajal paraku (või hoopis õnneks?) ei kohtu, sest Virtanen kaotas kindlalt 2:6, 2:6 Seongchang Hon’ile (Lõuna-Korea, ATP 184.). Hon, kes on samuti 26-aastane, kuulub Lõuna-Korea tennise üsna edukasse põlvkonda, kelle üks rivaalidest noorteklassis oli ka meie Kenneth Raisma.

Tänavu jaanuaris Lajal kaotas Hon’ile Nonthaburi 1 Challenger-turniiril 6:2, 4:6, 5:7, seega oli mäng üsna võrdne. Hon mängis kolmel Tai Challengeril üpris hästi, jõudes esimesel poolfinaali ja kolmandal finaali. Hon’i parim edetabelikoht (184. eelmise aasta mais) ei ole siiski oluliselt parem Lajali mullusest tipprankingust (191.). Muide, Hon läbis tänavu ka Indian Wellsi Masters 1000 kvalifikatsiooni, aga esimeses ringis kaotas tšehh Jakub Menšikule.

Kolmapäevane ajakava on Busanis juba tehtud ning Lajal homme üksikmängus väljakule ei tule, küll aga alustab ta paarismänguturniiri, kus eestlase partner on 32-aastane prantslane Jules Marie. Lajal reeglina paarismängus ei osale, aga seekord otsustas kaasa teha. Muide, üksikmängu maailma edetabelis on Marie ja Lajal praegu täiesti kõrvuti 210. ja 211. kohal, kuid Busanis prantslane kaotas avaringi kohtumise. Lajali ja Marie üks vastastest on taas Chung, teine aga Yu Hsiou Hsu (Taipei).

scroll to top