Paarismängu võitis Vilniuses samuti Horvaatia

Laura Rahnel. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Vaatamata sellele, et Eesti jäi Billie Jean Cupil Vilniuses Horvaatia vastu 0:2 kaotusseisu ja sellega oli matši saatus selgunud ja Eestil lootus alagrupis kolmandast kohast kõrgemale tõusta kadunud, otsustasid tiimid ka paarismängu pidada. Sageli jäetakse see ära, ent igati tervitatav, et mängiti.

Eesti poolel tulid platsile Maileen Nuudi (WTA 508.) ja Laura Rahnel (-.), Horvaatia pani välja Iva Primoraci (499.) ja Antonia Ruzic (210.). Eriti oluline oli paarismängus osaleda Laura Rahnelil, kes sai sellega veelgi kogemusi juurde. Tõsi, see oli talle juba neljas paarismäng Billie Jean Cupil, varasemast kuulus ta alati võitjapaari koosseisu. Seekord olid aga vastased kõvema tasemega.

Vahemärkusena olgu öeldud, et tõenäoliselt tiimide kokkuleppel ja korraldaja nõusolekul mängiti pikka geimi, mis tähendas, et seisul 40:40 ei olnud tavapärast otsustavat punkti. Avasetis tehti esimeses neljas geimis kolm servimurret, neist kaks läksid Horvaatia paari kontosse. Seti saatuse määras ehk väga pikaks veninud viies geim, kus eestlannad omasid ka kolme murdepalli, mis lõpuks läks ikkagi vastastele. Hiljem teenis Eesti ühe murde veel, aga kaotas ka oma servi. Esimeses setis võitsid Nuudi/Rahnel kaks geimi tõrjelt ja ainult ühe servilt – 3:6.

Teine sett oli hoopis teisest puust. Kuigi ühe geimi võitsid eestlannad 0:40 seisult, oli mäng tervikuna kindel ja nad juhtisid 5:1 oma pallingut kaotamata. Siiski läks järgmine servigeim vastastele ja eduseis vähenes 5:3-le, kuid nüüd hoidsid eestlannad pallingut ja said revanši sama tulemusega 6:3.

Paraku otsustavas 10 punktini mängitavas tie-break’is olid Primorac/Ružic paremad 10:4 ja nii kujunes matši lõpptulemuseks Eesti poolt vaadatuna 0:3. Alagrupi võitja selgitavad omavahel Põhja-Makedoonia ja Horvaatia.