fbpx
Close

Eesti alistas kindlalt Iirimaa ja andis Anett Kontaveidile puhkust

Maileen Nuudi mängis teist päeva järjest avakohtumise. / Foto: Allar Hint

Eesti naiskond ei pannud Billie Jean King Cupi II grupi Euro-Aafrika tsooni alagrupi 3. voorus Iirimaa vastu välja esinumber Anett Kontaveiti, aga tagas ikkagi üksikmängude järel 2:0 edu.

Tänasele mängudevoorule eelnes tegelikult segadus, sest korraldajad olid B-grupi kolmandaks vooruks kokku pannud valed paarid. Selle põhjal poleks tugevam kolmik Eesti-Leedu-Gruusia omavahel veel kohtunud, aga teatavasti kahe järelejäänud vooruga ei saa nad kõiki kolme mängu pidada: keegi peab jääma vabaks, sest ülejäänud tiimidega oleks kõigil juba mängitud. Nii muudeti graafikut ja Leedu-Gruusia pandi omavahel kokku.

Ka Iirimaa, kellel on ees olulised mängud LAV-i ja Kosovoga väljakukkumise vältimiseks, otsustas Eesti vastu üksikmängudes platsile saata kolmanda ja neljanda numbri. See tegi ülesande lihtsamaks ning Maileen Nuudi alistas Caragh Courtney 6:1, 6:1 ja Elena Malõgina Ruth Copase 6:3, 6:3. Vastastel ei olnud WTA edetabelikohta.

“Mul ei olnud täna mänguliselt kõige parem päev, aga mul on hea meel, et suutsin ilusti hakkama saada ja tuua Eestile kindla punkti,” ütles Nuudi. Enam-vähem sama kostis Malõgina, et on rahul tulemusega, aga mäng võiks olla parem. “Ma proovin järgmistes matšides näidata paremat tennist. Aga vähemalt tegime töö ära ja võitsime matši,” ütles Malõgina.

Paarismängus tulid teist päeva järjest väljakule Ingrid Neel ja Laura Rahnel, kes kohtusid Courtney ja üksikmängus puhkust saanud Iirimaa esireketi Celine Simunyuga. Eesti paar võitis 6:3, 6:1.

Küll aga madistavad tõsiselt Leedu ja Gruusia, kelle seis on pärast kaht kolmesetilist üksikmängu 1:1. Paarismäng oli aga ühepoolne ja lõppes Gruusia 6:0, 6:2 võiduga. Seega jätkavad nad täiseduga võrdselt Eestiga. Ilmselt just sel põhjusel, et kaks paremat naiskonda saaksid kohtuda viimases voorus, on neljapäeval Eesti vastane Leedu.

scroll to top