fbpx
Close

Carlos Alcaraz: olen kiirteel, mis viib mu maailma esireketiks

– Carlos Alcaraz / Foto: Facebook

Carlos Alcaraz on täiesti veendunud, et on maailma esireketiks saamise kursil. Noor hispaanlane sai enesekindlust, kui võitis möödunud nädalal veenval viisil ATP500 Rio Openi turniiri.

Pärast seda, kui Alcaraz oli Brasiilias võitnud ATP500 turniiri kõigest 18 aasta ja üheksa kuu vanuselt jõudis ta ATP edetabeli 20 hulka. Viimati jõudis nii noor  mängija meeste TOP20 sekka 1993. aastal, kui Andrei Medvedev tegi seda 18 aasta ja viie kuu vanuselt.

Alcaraz lõi ümber ka oma iidoli Rafael Nadal rekordi, kes jõudis esimest korda 20-parema mehe hulka 18-aastaselt ja 10 kuuselt.

Alcarazile on Rio vägevate mälestuste paik. Just seal võitis ta oma karjääri esimese ATP matši kaks aastat tagasi.

„Kui ma siin 2020. aastal oma esimese ATP kohtumise võitsin, mäletan, et eesmärgiks oli nautida profiatmosfääri ja õppida nii palju kui võimalik,“ sõnas Alcaraz pärast tiitlivõitu Eurospordile antud usutluses.

„Sel aastal olid mul juba kõrgemad ootused, teadsin, et võin kõiki võita ja olin üks tiitlipretendente. Edu saavutamine on väga hea.“

Alcaraz on viimase aasta jooksul edetabelis tõusnud rohkem kui 100 kohta. Eelmise aasta 22. veebruaril oli hispaanlane ATP rankingus 127. positsioonil.

Alcaraz on tunnistab endale, et varajane edu noores eas ei garanteeri talle edu tulevikus ning selleks on vaja pidevalt teha kõvasti tööd.

“Rio tiitel annab mulle palju enesekindlust, just selles võtmes, et olen õigel teel, teel maailma esinumbriks saamisel,“ lisas ta.

„See on mu eesmärk, sest julgen unistada suurelt. Kui jätkan samamoodi, tean, et mul on kõik võimalused saavutada maailma esireketi staatus, kuid tean, et see pole kerge ja kõik mu senised saavutused ei garanteeri midagi.“

scroll to top