fbpx
Close

Lapimaa ja Averjanov mängivad Prantsusmaal Tennis Europe`i  1. kategooria turniiril

– Maria Johanna Lapimaa ja Edwin Averjanov Pariisis / Foto: Erakogu

Prantusmaa pealinnast Pariisist 23 kilomeetrit lõunas Sainte-Genevieve de Bois`s asulas alustasid käimasoleval nädalal Tim Essonne`i nimelist Tennis Europe U14 1. kategooria turniiri Eesti noormängijad Marie Johanna Lapimaa ja Edwin Averjanov.

Eesti mängijatega on kaasas U14 koondise peatreener Ott Ahonen. Ahoneni sõnul on Pariisi lähistel juba päikese käes oma 10 kraadi soojapügalat. „Külm ei hakka.“

„Siin on nelja väljakuga peahall, natuke madal ja suhteliselt kehva valgustusega ning kohe kõrval on veel neli väljakut, mis paiknevad kilehallis. Muidu tundub, et üsna uued ja värske kattega. Turniir on kõrgetasemeline, samas koroona tõttu oli palju loobujaid ja päris 1. kategooria turniiri mõõtu välja ei anna, kuid selge see, et 3. kategooriaga ei anna võrrelda – siin ikka lihtsalt niisama osavõtjaid ei ole, kõik tahavad võita. Kasulik vaadata, et mis päriselt selles vanusegrupis toimub…“

Averjanov tegi oma avaetteaste teisipäeval, esimeseks vastaseks oli portugallane Salvador Monteiro.  Mängijad paiknevad TE U14 edetabelis pea kõrvuti, Monteiro asub 46. ja Averjanov 49. kohal. Eesti mängija peab paraku jätkama lohutusturniiril, sest vastu tuli võtta 2:6, 4:6 kaotus.

Ahonen ütles, et tegemist oli mängitava vastasega. „Punkt siia, punkt sinna. Võit või kaotus on väheses kinni. Seekord ei õnnestunud ära võtta. Edwin oli teises setis küll ees 3:2 ja 4:3, kuid seekord sedapidi. Lohutuse loosimine on täna pärast avaringi viimast kohtumist.“

Avarjanov osales ka paarismängus. Koos sloveeni Dylan Bairoga anti kõva lahing Prantsusmaa duole Lenny Couturier/Ferdinand Livet Novikirichkale, kuid paraku tuli tunnistada vastaste 6:7 (1), 4:6 paremust.

„See oli paras andmine. Ülimalt tasavägine matš algusest lõpuni. Aga siin on igal matšil pukikohtunikud, vist kohaliku klubi veteranid, kes tegutsevad vabatahtlikena. Nägemisega on pidevalt suuri probleeme…Meie paarilt võeti ilmselge settpall ära, aga näiteks Lapimaa paarismängus oli vastupidi,“ kommenteeris Ahonen.

Lapimaa oli üksikmängu avaringis vaba ning alustab kolmapäeval. 12. asetuse saanud Lapimaa esimeseks vastaseks on Vene piiga Anna Kartseva, kes esimeses ringis alistas Prantsuse tütarlapse Eva Maria Desvignes`.

Ahonen arvas, et kuigi tegemist tugeva Vene tüdrukuga, peaks Lapimaal omad võimalused olema.

„Olen siin palju mänge vaadanud, ega kedagi sellist ei ole, kes teistest peajagu üle oleks,“ sõnas ta.

Eilses paarismängus tuli Lapimaal koos Kreeka tüdruku Myrto Proimakiga tunnistada noorte prantslannade Eleejah Inisan/Laura Valentine nappi paremust 4:6, 4:6.

scroll to top