fbpx
Close

Harri Neppi: tubli mäng Kaia Kanepilt, kõige rohkem ma kiidaks tema teist servi

Kaia Kanepi Melbourne’is. / Foto: Zumapress/Scanpix

Ka treener Harri Neppi ärkas keset ööd, et vaadata Kaia Kanepi ja Arina Sabalenka heitlust Gippsland Trophy turniiri teises ringis ega pidanud seda une vajakajäämist kahetsema.

“Võib-olla väikese kõikumisega teises setis mängis Kaia üldjoontes kogu aeg tublilt,” ütles Neppi mängu kohta, mis lõppes eestlanna 6:1, 2:6, 6:1 võiduga. “Esimeses setis polnud muidugi Kaial vajagi mingit kõrget taset näidata, sest vastane eksis sedavõrd palju. Huvitav, et mulle tuli silme ette 2015. aasta Tampere ITF-i juunioride turniir, kus käisin koos õpilase Birgit Burk’iga. Ta kohtus avaringis Sabalenkaga ja mängida eriti ei saanudki, sest too peksis kõik pallid vastu seina. Ründas ja ainult eksis ning Birgit võitis tulevast kuulsust! Nüüd oli esimeses setis sama lugu. Ei saa ju võita setti, kui teed 19 lihtviga!”

Neppi arvates olid võtmehetked nii teise kui ka kolmanda seti esimene geim Kaia servil. Mõlemad kujunesid pikaks ja pingeliseks. “Teises setis sai Sabalenka tõrje kätte ja pärast seda mängis vabamalt. Ta tegi nüüd ainult üheksa lihtviga ja neist neli vähetähtsatel punktidel. Kolmandas setis suutis aga Kaia 20 punkti kestnud esimese geimi enda kasuks pöörata. Ta servis hästi, aga kõige rohkem ma tõstaksin esile hoopis Kaia teist servi. Ta lõi nii õnnestunult, et Sabalenka ei saanud selle pealt midagi suurt teha. Ja muidugi mängu viimane geim, mis oli ka pikk, seal võitles Kaia hästi. Polnud ju veel kindel – kui oleks tulnud seis 5:2, jäänuks Kaiale vaid üks servigeim mängu võitmiseks. Nii et see visa võitlus viimases geimis oli väga oluline!” rõhutas Neppi.

Kogenud treeneri arvates tegid lihtvead siiski sisse suurima vahe. “Aralöögid jäid Sabalenka kasuks 26:18, aga see vahe ei ole suur. Sabalenka võitis ju enne kolm turniiri järjest ja ta lihtsalt pidi seal paremini mängima, muidu poleks selline edu võimalik. Ilmselt ta ikkagi peamise erinevusena ei teinud selle võiduseeria ajal nii palju vigu,” ütles Neppi.

scroll to top