fbpx
Close

EELVAADE | Kristjan Tamm püüab pühapäeval teist ITF-i turniirivõitu

– Kristjan Tamm aasta tagasi Monastiris turniiri võitjana / Foto: Erakogu

Pühapäeval selgub, kas Kristjan Tammel õnnestub saavutada oma karjääri teine ITF-i turniirivõit või mitte. Esimesest esikohast on möödas veidi üle aasta (november 2019) ja see juhtus samuti Monastiris, kus Tamm praegugi finaali jõudis.

Sõltumata finaali tulemusest tõuseb Kristjan Tamm (ATP 725.) napilt karjääri kõrgeimale edetabelikohale – 709. Senine parim koht (710.) pärineb veebruarikuust. Huvitav on seegi, et Vladimir Ivanov paikneb praegu 707. kohal, seega ei ole välistatud, et Tamm temast möödub. Jürgen Zopp püsib praegu 561. kohal.

Finaalis kohtub Kristjan Tamm (ATP 725.) venelase Artem Dubrivnyi’ga (ATP 443.). Mehed pole varem isekeskus kohtunud. Kuigi Tamm asub edetabelis pea 300 kohta tagapool, ei tähenda see veel, et tal pole võidušansse. Väga palju otsustab, kuidas jookseb serv ja kui hästi suudetakse tõrjuda, sest mõlema mäng sõltub paljuski nendest elementidest. Eriti puudutab see Tamme, kellel nelja mängu peale löödud koguni 49 ässa (!). Dubrivnyi’l on neid kogunenud 20. Kuid tuleb arvestada, et meie mees on mänginud turniiril kaks setti rohkem.

21-aastane venelane (ATP 443.) on karjääri jooksul võitnud neli ITF-i turniiri üksikmängus, viimati eelmise aasta augustis Minskis. Kaks korda on see juhtunud kõva kattega ja kaks korda liivaväljakutel. Parimal juhul on Dubrivnyi asunud 395. kohal ATP rankingus. Lisaks on venelasel ette näidata ka viis tiilit paarismängus. Viimased kolm pärinevad sellest aastast.

Monastiris pole Dubrivnyi finaali pääsuks ülemäära jõuvarusid pidanud kulutama, kõik võidud on tulnud kahes setis ja kõige tasavägisem sett lõppes tulemusega 6:4. Selles võrdluses on Kristjan Tamm oluliselt rohkem vaeva näinud. Aga rasketest seisudest väljatulek võib kokkuvõttes isegi kasuks tulla. Ainuke küsimus jääb, palju mõjutab platsil rohkem veedetud aeg füüsilist valmisolekut…

scroll to top