Head närvikava demonstreerinud Kristjan Tamm jõudis Monastiri turniiri finaali!

– Kristjan Tamm / Foto: ETL/Karmen Kärg

Monastiri meeste ITF-i turniiri (M15) üksikmängu poolfinaalis kohtus Kristjan Tamm (ATP 725.) täna Argentina tennisisti Matias Franco Descotte’iga (ATP 569.).

Mehed kohtusid alles eelmisel nädalal sealsamas Monastiris. Tolle mängu võitis Tamm probleemideta 6:2, 6:4. Peab ütlema, et sügisperioodil on Tamme mäng olnud ettearvamatu, heade esituste sekka on tulnud ka teatavat ebakindlust. Vaadakem kasvõi Alexela Mastersi esitust. Kuid viimastel nädalatel on eestlane leidmas stabiilsust ja usku endasse ning kohe avaldub see ka tema tulemustes. ITF-i turniiridel kaugele jõudmises pole tema puhul midagi imekspandavat, pigem peaks ta proovima kätt ka kõrgema kategooria turniridel. Kindlasti on Monastiris sageli mängivale Tammele see võistluspaik “koduseks” muutunud. Kohapealsed olud ja õhustik on talle hästi tuttavad.

Avasetis hoidsid mõlemad oma servi seisuni 4:4, kusjuures ainsad murdepallid olid Descotte’il kasutada kohe esimeses geimis. Siiski loovutas Tamm oma servi ja seda halvimal hetkel, jäädes niiviisi taha 4:5. Argentinlane teenis järgmises geimis ka kaks settpalli, ent eestlane suutis “välja ujuda” ning vastumurdega seisu tasakaalustada. Sellega polnud Tamme raskused veel läbi, sest järgmises geimis pidi ta päästma lausa neli murdepalli, kusjuures neist kolm seisult 0:40! Kiires lõppmängus hoidis juba Tamm initsiatiivi ja nii avasett talle 7:6(4).

Teises setis oli Tamm domineerivamaks pooleks. Tal õnnestus kahel korral murda argentinlase palling (seisul 1:1 ja 4:2) ja tänu sellele sett võita – 6:2. Siiski oli ka üks murdeline hetk selles setis. Nimelt eduseisul 3:2 mängiti kogu kohtumise kõige pingelisem ja pikem geim. Vastane omas siin kolme murdepalli, ent taas kord meie mees ei murdunud, hoides kolmandalt geimpallilt ikkagi oma servi. Viimased kaks geimi olid peale seda Tammele vaid vormistamise küsimus. Seega lunastas Kristjan Tamm pääsme Monastiri turniiri finaali!

Edu poolfinaalis tagas Kristjan Tamme hea psühholoogiline valmisolek ja usk oma võimetesse, sest pareerida 11-st murdepallist 10 (!) on juba omaette saavutus. Kui Tamm on heas mänguvormis. siis on ta suuteline keerulistest mänguseisudest välja tulema. See on tema esituste läbiv joon. Antud turniiril on pea perfektselt töötanud tema palling, aga ka tõrje, sest kolme viimase kohtumise jooksul pole Tammele löödud ühtki ässa!

Veidi statistikat (eespool Tamme näitajad): ässad 8-0, topeltvead 2-1, 1. servi õnnestumine 67%-78%, 1. servilt võidetud punktid 77%-65%, 2. servilt võidetud punktid 50%-50%, murdepallide realiseerimine 3/3-1/11.

Finaalis kohtub Tamm turniiril teist asetust omava Venemaa tennisisti Artem Dubrivnyi’ga (ATP 443.), kes alistas poolfinaalis poolaka Michal Dembeki (ATP 668.) 6:2, 6:1.