fbpx
Close

EELVAADE | Karolina Muchova on kindlasti parem kui tema edetabelikoht eeldaks

Karolin Muchova mängimas Tallinn Openil. / Foto: Igor Pissarev

Teisipäeva pärastlõunal kohtub Anett Kontaveit Madridi turniiri avaringis Karolina Muchovaga (WTA 52.), kes ilmselt on praegu tugevam, kui tema edetabelikoht näitab.

Tõsi, kuna kirjutame eelvaadet eelkõige vastasest, siis ei ole Tennisnet seda pealkirjas märkinud, aga eks ka Anetti (praegu WTA 87.) tuleb kahtlemata pidada tugevamaks, kui see ranking eeldab. Me ju teame, et seljavigastus on teda seganud ja TOP50 tasemel mängib Anett kindlasti, kui ta on terve. Halvem on aga võib-olla hoopis see, et Anett on Muchovale kaks korda kaotanud. See juhtus kuuajase vahega Prantsusmaa lahtistel ja Wimbledonis 2019. aastal. Pariisis oli Anett siis kihlveokontorite kerge soosik, aga Wimbledonis enam mitte.

Enne Kontaveidi ja Muchova esimest kohtumist kirjutas Tennisnet ka eelvaate, kus on kokku võetud tšehhitari karjäär 2019. aasta kevadeni. Kuid mullu septembris kohtus Tallinn Openil Muchovaga Kaia Kanepi ja tolles eelvaates on kirjutatud tšehhitari edenemisest 2019-2022 aastatel. Muide, ka tolle loo pealkiri kõlas, et Muchova edetabelikohta (tollal 224.) ei tasu tõsiselt võtta. Kuid Kaia selle mängu siiski võitis.

Hoopis tugevam on Muchova olnud tänavu. Ainult kahel turniiril on ta käesoleval hooajal piirdunud teise ringiga, ülejäänud võistlustel jõudnud kaugemale. Kui Anett teisipäeval võidaks, tähendaks see, et Muchova kaotab tänavu esmakordselt avaringis. Kuid Muchova rida veebruari-märtsi WTA 1000 turniiridel on päris aukartustäratav: Dubai ja Indian Wellsi veerandfinaal, Miami 3. ring. Dubai turniiri järel naasis Muchova esisajasse ja kokku on ta nende kolme turniiriga tõusnud täpselt 60 kohta. Kui rääkida mängijaist, kes hetkel TOP50 sekka ei kuulu, on Muchova nende seas üks tugevamaid. Seda eelkõige hetkeseisu põhjal, sest on ju Anett maailma edetabelis olnud parimatel aegadel Muchovast tunduvalt eespool.

Kihlveokontorid hindavad Anetti võidušansse kesisteks, aga seda võis ka arvata. Ennustusportaal Paf annab Muchova võidukoefitsiendiks 1,32 ja Anettile 3,45. Seega oleks tšehhitar umbes 70-75-protsendiline favoriit. Kui teaksime, et Anettil vigastusega probleeme pole, oleksid need koefitsiendid vast tema suhtes ülekohtused, aga peame tunnistama, et Muchova oleks ka siis mingil määral soosik.

Kontaveidi ja Muchova mäng on Manuel Santana nimelisel peaväljakul kolmas ja esimene algab meie aja järgi kell 11. Raske on ennustada, kuidas need kohtumised lõppevad, eriti esimeses mängus (Jule Niemeier – Xinyu Wang) selget soosikut pole ja see võib kaua kesta. Ilmselt enne kella 14 Anett väljakule ei tule, kuid kell 15 oleks vast loogilisem pakkumine. Ilm on Madridis praegu väga soe, Hispaania on viimastel nädalatel kindel Euroopa soojapoolus, sest Vahemere idaosas pole kaugeltki nii palav. Võib eeldada, et kell 14-15 on Madridis 27-28 kraadi sooja.

scroll to top