fbpx
Close

EELVAADE | Kaia Kanepil on võimalus katkestada Arina Sabalenka pikk võiduseeria

Arina Sabalenka. / Foto: Zumapress/Scanpix

Viimase kahe aasta jooksul kolmandat korda kohtub Kaia Kanepi maailma esikümne mängijaga, kelleks seekord on seitsmes reket Arina Sabalenka (Valgevene).

Tuleb öelda, et kaks eelmist kohtumist esikümne naistega läksid Kaial üsna hästi, kui mitte arvestada, et lõpuks tuli tal ikkagi kaotus vastu võtta. Aga Kaia mängis kolm setti nii Simona Halepi kui ka Kiki Bertensi vastu, kusjuures Halepit oli ta 2018. aastal mälestusväärses US Openi avaringis võitnud. Seega võiks Kaia olla küll “kuulsuste hirm”, sest eks tippmängijad teavad, et heas vormis Kanepi võib olla ohtlikum kui mõni TOP50 sees asuv tennisist.

Mis puutub Sabalenkasse, siis temaga saime Tennisneti vahendusel pikemalt tutvuda enne Doha turniiri teise ringi matši, kus valgevenelanna mängis Anett Kontaveidiga ja lõpuks võitis napilt otsustavas setis 7:5. Eelvaadet tollasest mängust saate lugeda siit.

Kui nüüd mõni huviline ei viitsi varasemat lugu täies mahus uuesti lugeda, siis lühidalt ütleme, mis on seal Sabalenka kohta kirjas. Esiteks see, et juunioride klassis ei olnud ta kaugeltki tippmängija, kuid hakkas naiste ITF-i turniiridel edu saavutama üsna noorelt ja kerkis maailma TOP200 sekka 2016. aasta juunis, kuu pärast 18. sünnipäeva. Sealt alanud tõus kestis 2018. aasta sügiseni, kui ta pärast Wuhani turniiri finaalis Kontaveidi alistamist kerkis 11. kohale. Ja seni on Sabalenka püsinud esikümne piiril või napilt selle sees, aga praegune 7. koht on tema karjääri kõrgeim.

Kuna koroonaviiruse pausi järgseid saavutusi selles vanas eelvaates olla ei saagi, siis on meil ikkagi Sabalenka kohta küllaltki palju kirjutada, kui arvestada, et 2020 sügisel oli ta WTA üks “kuumemaid” mängijaid. Tõsi, eelmises eelvaates kõlanud jutt, et suure slämmi turniiridel on Sabalenka sisuliselt läbi kukkunud, ei ole nüüdki muutunud. Mullu sügisel ei jõudnud valgevenelanna US Openil teisest ega Roland Garrosis kolmandast ringist kaugemale. 2018. aasta US Openi 1/8 finaal on endiselt valgevenelanna parim saavutus ja selle taustal tundub isegi uskumatu, et ta on 22-aastaselt võitnud juba 9 WTA turniiri!

Üheksast turniirivõidust kolm on Sabalenka saavutanud Premier 5 võistlustel – kaks korda Wuhanis ja mullu sealsamaas Dohas, mille ajal eelvaade ilmuski. Alates eelmise aasta oktoobrist on Sabalenka aga võitnud kolm WTA turniiri järjest – Ostravas, Linzis ja tänavu jaanuaris Abu Dhabis. See teeb kokku 15 võidetud mängu järjest, mis on naiste tennise tipu praegust ebaühtlast taset arvestades ülihea tulemus. Hetkel seisab aga Sabalenka võiduseeria jätkumise ees Kaia Kanepi.

Kihlveokontorid pigem siiski arvavad, et Kaia seda seeriat ei katkesta, sest näiteks ennustusportaal Paf pakub Sabalenka võidukoefitsiendiks 1,20 ja Kanepile 4.75. Kui eestlased Kaiasse usuvad, on võimalus panustatud raha pea viiekordselt tagasi teenida.

Mänguliselt on tegemist kahe väga kõva lööja duelliga. Sabalenka on uue põlvkonna naistennisistidest ilmselt kõige atleetlikum ja tema mängutempo käib paljudele üle jõu. Kaia on võimeline ründama pea sama tugevalt, aga jääb liikumise poolest vastasele alla ja just siin võib peituda peamine probleem. Mõlemad virutavad tugevalt, aga Sabalenka jõuab pallideni paremini. Kuid Kaia on varemgi näidanud end tugevate lööjate vastu üsna osavana. Tema esimese ringi kohtumine Astra Sharma vastu oli kõike muud kui veenev, aga kohtumise käigus suuutis Kaia oluliselt vigade arvu vähendada. Sabalenka vastu pikki pallivahetusi tekkida ei tohiks ja seal peab Kaia igal juhul riskima. Kui välja ei tule, pole võimalust valida rahulikumat taktikat nagu Sharma vastu.

Loodame siiski, et ööl vastu teisipäeva umbes 3.30-4.00 algavas mängus, mida kannab üle ka Delfi TV, leidub vähemalt pinget ja tasavägisust. Margaret Court Arenal, kus kohtumine toimub, peetakse esimesena (algab kell 2.00) teise WTA turniiri (Yarra Valley Classic) kohtumine Sofia Kenini (USA) ja Camila Giorgi (Itaalia) vahel ning pärast selle lõppu pääsevad väljakule Kanepi ja Sabalenka.

scroll to top