fbpx
Close

EELVAADE | Kaia Kanepi kohtub keskööl belglannaga, kes alles mullu kerkis esisajasse

Kaia Kanepi. / Foto: Reuters/Scanpix

Kaia Kanepi avaringi vastane Washingtoni turniiril, 24-aastane belglanna Greet Minnen on siiski laiemale tenniseüldsusele vähetuntud.

Pole ka midagi imestada, kui WTA turniiri põhitabelis mängis Minnen esmakordselt alles 2019. aasta jaanuaris Hobartis ja slämmiturniiri põhitabelis 2020. aasta Australian Openil. Võib-olla on mõni tennisesõber lugenud uudiseid selle kohta, et Minneni elukaaslane oli vahepeal teine Belgia tennisist Alison van Uytvanck, aga olles poliitkorrektne, peaks tänapäeval ütlema, et see ei olegi eriline uudis. Praegu nad enam koos ei ole.

Juuniorina ei kuulunud Minnen parimate hulka, kuid oma viimase noorteklassi aasta (2015) algul jõudis siiski edetabelis 28. kohale. Ta võitis 2013. aastal Indias kolm noorteturniiri, kuid need olid 2. või 3. kategooria võistlused. Aga 2015. aasta Australian Openi noorteturniitil jõudis Minnen poolfinaali ja selle tulemuse arvel kerkiski 28ndaks. Samal turniiril oli ts paarismängus isegi finaalis.

14. augustil 25-aastaseks saava Minneni profikarjäär kestis aastatel 2013-2018 vaid ITF-i turniiridel, ta võitis neid seitse, aga ainult 10- või 15-tuhandelisi. Sellega ta ei pääsenud enne 2019. aastat isegi TOP250 sekka. Tol hooajal algas Minneni tõus Hobarti WTA 250 turniiril veerandfinaali jõudmisega. Märtsis võitis ta Yokohamas esimest korda 25-tuhandelise ITF-i turniiri ja juunis jõudis ‘s-Hertogenboschi WTA turniiri veerandfinaali. 2019. aasta lõpuks asus Minnen edetabelis 110. kohal, kuid läbimurret esisajasse järgmisel hooajal veel ei tulnud, ent Minnen enam-vähem säilitas oma koha.

Belglanna on tuuril üks aktiivsemaid mängijaid – päras koroonaviiruse pausi lõppu, millest kohe saab kaks aastat, on Minnen mänginud 53 turniiri. Kuid alles 2021. aasta septembris murdis Minnen end esisajasse, kui ta võitis US Openil viis mängu – kolm kvalifikatsioonis ja kaks põhiturniiril. Enne seda oli ta veel suvel jõudnud Praha WTA turniiri poolfinaali ja ITF-i 100-tuhandelise turniiri finaali. Nii kerkis Minnen pärast US Openit maailma 74. reketiks, kuid oma seni kõrgeima edetabelikohani (69.) jõudis kuu aega hiljem oktoobris.

Tänavust hooaega alustas Minnen maailma 80. reketina. Veebruaris mängis ta järjest kahe ITF-i 60-tuhandelise turniiri finaalis, neist esimese võitis. Wimbledonis alistas ta avaringis Garbine Muguruza ja 2. ringi jõudmine aitas ka edetabelikohta hoida. Langus järgnes aga siis, kui Praha mulluse poolfinaali punktid ära langesid ning seetõttu ongi Minnen nüüd edetabelis 99. kohal ja punkte on augustis-septembris veel päris palju kaitsta. Ta peab pingutama, et mitte esisajast välja langeda.

Kaia Kanepi ei ole Minneniga varem kohtunud, kuigi viimastel aastatel on nad aeg-ajalt samal turniiril mänginud, eelkõige slämmidel. Kaia peaks olema täna kesköö paiku peetavas kohtumises soosik, kuid kihlveokontorid ei anna siiski talle selget paremust. Näiteks ennustusportaal Paf annab Kaia võidukoefitsiendiks 1,45 ja Minnenile 2,75, mis väljendab umbes 65-protsendilisi võidušansse. Võib-olla arvestatakse, et Kaia kaotas Wimbledoni avaringis ja pole pärast seda mänginud, vastasel juhul peaks ta olema ikkagi 70-75-protsendiline favoriit.

Washingtonis toimub samaaegselt ka ATP turniir ja väljakul nimega Grandstand, kus Kaia ja Minnen kohtuvad, peetaksegi enne seda kaks meeste üksikmängu ja üks naiste paarismäng. Esimene kohtumine algab Eesti aja järgi kell 19 (Washingtonis kell 12), seega ei ole usutav, et kolm mängu vähem kui viie tunniga läbi saaksid. Nii võib arvata, et enne kella 24 Kaia ei mängi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top