Kaia Kanepi sai öötundidel üsna kindla võidu

Kaia Kanepi. / Foto: Imago images/Scanpix

Kaia Kanepi mängu algus Washingtoni turniiri avaringis venis üsna pikale ja algas pisut pärast kella pool kahte öösel, mängu ennast Kaia kuigivõrd ei venitanud, aga võinuks kulutada ka pisut vähem aega.

Kui tulemuseks on 6:3, 6:3 võit Greet Minneni (Belgia, WTA 99.) üle, pole mõtet hakata otsima, kas midagi läks ka valesti, kuid näiteks esimese seti võinuks Kaia lõpetada seisul 5:1 oma serviga. Kaia sai ette üsna veenvalt, ehkki oli seisuks 5:1 teinud kolmes servigeimis juba neli topeltviga. Lihtvigu tuli ka ette, aga vastane patustas sellega isegi rohkem. Kuid siis sai Kaia oma servil vaid ühe punkti ja lisaks päästis belglanna järgmises geimis kaks settpalli. Aga viimane geim oli taas Kaia poolt veenev.

Üldiselt mängis Kaia tõrjegeime kindlamalt, lihtvigu tegi ta nendes vähem ja servitõrje eksimusi reeglina lihtveaks ei loeta. Nii alustas Kaia ka teist setti murdega, kuid andis kohe oma servi tagasi. Otsustav murre tuli seisul 3:3, kui Minnen mängis väga õnnetu servigeimi. Järgmises geimis jäi Kaia ise 15:40 taha, aga seekord oli tal kindel tahtmine mitte enam mängu venitada. Ta päästis kolm murdepalli ja kuigi viimaseks jäänud geimis üllatas Minnen seisul 0:40 kolme suurepärase punktiga, võitis kaks järgmist punkti eestlanna ja lõpetas kohtumise tunni ja 21 minutiga. Kuna esimeses setis olid geimid lühemad, siis kestis teine sett veerand tundi kauem (vastavalt 33 ja 48 minutit).

Kumbki naine ei suutnud esimest servi kuigi hästi sisse saada – Kaia 47% ja Minnen 51%. Kuid pigem segas kehv protsent Minnenit, sest belglanna võitis esimeselt pallingult 58 ja teiselt 33% punktidest, Kaial oli vahe väiksem (65 ja 55%), mistõttu tema esimese servi vead nii kalliks maksma ei läinud. Ässasid ja topeltvigu oli Kaial lõpuks võrdselt – mõlemaid 7.

Teises ringis kohtub Kaia arvatavasti kolmapäeval 28-aastase hiinlanna Lin Zhu’ga, kes esmakordselt jõudis esisajasse alles 25-aastaselt 2019 veebruaris. Hetkel on Zhu 97. kohal ja täna alistas ta inglanna Harriet Darti 6:4, 6:3. Pikemalt kirjutame Zhu’st mängu eelloos, aga seni kohtunud nad omavahel ei ole.