fbpx
Close

Angelique Kerber võitis maratonmängu

Angelique Kerber / Foto: AFP/Scanpix

Maailma esireketi Simona Halepi puudumisel turniiri kõrgeimat asetust omav sakslanna Angelique Kerber alistas WTA finaalturniiril Singapuris Punase grupi teises voorus Naomi Osaka (Jaapan, 3) 6:4, 5:7, 6:4.

Kaks ja pool tundi kestnud mäng möödus enamasti Kerberi eduseisus, kuid Osaka võitles kõigis settides lõpuni ja korra saatis teda ka edu. Esimene sett algas kolme servimurdega ja Kerber pääses ette, sest tema murdis kaks korda. Kui sakslanna asus servima seisul 5:4, teenis Osaka 40:0 edu ja hiljem veel kaks murdepalli, kuid Kerber hoidis pallingut ja võitis avaseti.

Teises setis nähti ka palju murdeid ja Kerber asus taas seisul 5:4 servima, nüüd juba matši võiduks. Seekord murdis Osaka vastase pallingu vajalikul hetkel ja veel üks murre aitas tal settide seisu viigistada. Kolmanda seti algul oli Kerber oma pallinguga rohkem hädas, kuid ometi sai just tema seisul 3:3 kätte otsustava murde. Nüüd Osaka enam tagasi ei murdnud ja mäng lõppes sakslanna võiduga.

Osaka lõi 6 ässa ja tegi 2 topeltviga, samal ajal Kerberil olid need näitajad 1 ja 4. Ent sakslanna lõi esimest servi rohkem sisse: vastavalt 66 ja 50%. Tähtsaim oli ilmselt aga Kerberi paremus murdepallide realiseerimisel: sakslanna kasutas 9st võimalusest 6, Osaka 18st 5.

Olukord on nüüd sarnane eilsele Valge grupi tabeliseisule. Kerber jätkab võitlust edasipääsu eest, Osaka pole veel lootusi kaotanud, ent tema võimalus sõltub nüüd eelkõige teistest. Kui õhtuses mängus alistab Kiki Bertens (Holland, 8) Sloane Stephensi (USA, 5), ei ole Osakal enam lootust, vastupidise tulemuse korral saab ta võimaluse “surnud ringi” näol.

scroll to top