fbpx
Close
PAF.ee

Dominic Thiem loobus Tokyo olümpiast

Dominic Thiem pärast kaotust Prantsusmaa lahtistel. / Foto: AP/Scanpix

Viimastel päevadel tuleb aina uudiseid tippmängijate loobumisest kas siis Wimbledoni turniirist, Tokyo olümpiast või mõlemast. Maailma viies reket Dominic Thiem (Austria) mängib Wimbledonis, aga mitte olümpial.

“Mul on kurvad uudised, mida tahan teiega jagada,” kirjutas Thiem sotsiaalmeedias. “Pidades nõu oma meeskonnaga ja analüüsides olukorda, võtsin vastu raske otsuse jätta Tokyo olümpia vahele. Nii minu kui ka paljude teiste sportlaste jaoks on oma riigi esindamine olümpial suur au, seepärast oligi otsus raske. Kuid 2021. aasta pole kulgenud ootuspäraselt ja mul on tunne, et ei suudaks Tokyos anda endast maksimumi.” Wimbledonis üritab Thiem oma vormi parandada, aga peaeesmärk on tal kaitsta US Openil tiitlit. Thiem lisas, et loodab Austriat esindada 2024. aasta Pariisi olümpial.

Ainult 2021. aasta punktide põhjal jagab Thiem ATP edetabelis 27.-28. kohta koos kanadalase Denis Shapovaloviga. Thiemi tänavune saldo on 9 võitu ja 8 kaotust ning edukaim turniir oli talle Madridi Masters, kus ta jõudis poolfinaali.

Huvitav, et ka 2016. aastal ei läinud Thiem Rio de Janeiro olümpiale ja eelistas selle asemel mängida ATP turniiridel, mis olid vahetult enne olümpiat või mängude ajal.

scroll to top