fbpx
Close

Rafael Nadal ei mängi Wimbledonis ega Tokyo olümpial

Rafael Nadal pärast kaotust Roland Garrosi poolfinaalis. / Foto: AFP/Scanpix

Wimbledoni turniir on ilma jäänud juba kahest staarist, kui naistest jääb eemale Naomi Osaka ja meestest maailma kolmas reket Rafael Nadal, kes on Wimbledoni kolmekordne võitja.

“Pole lihtne sellist otsust teha, aga pean jälgima oma keha ning koostöös meeskonnaga leidsin, et see on õige otsus,” kirjutas Nadal sotsiaalmeedias. Hispaanlane ütles, et tema eesmärk on karjääri pikendada, kuid ebaõnnestumine Prantsusmaa lahtistel või mingi vigastus ei olnud tema pausi põhjus. “Kuna Prantsusmaa lahtiste ja Wimbledoni turniiri vahe on vaid kaks nädalat, ei teinud see mu keha jaoks lihtsamaks pärast nõudlikku liivahooaega taastumist,” lisas Nadal. “Olen kaks kuud kõvasti pingutanud ning tegin otsuse kaugemat tulevikku silmas pidades.”

Nadal ei osale ka Tokyo olümpial. Temal oli siiski mängudest loobuda kergem, sest ta on olümpial juba kõik saavutanud – 2008. aastal Pekingis võitis ta üksikmängu ja 2016 Rio de Janeiros koos Marc Lopeziga paarismängu. Tänapäeva tippudest on Nadali kõrval kahekordne olümpiavõitja vaid Andy Murray, kes on kaks kulda võitnud üksikmängu (2012, 2016). Novak Djokovic ei ole tulnud kunagi olümpiavõitjaks, Roger Federer on tiitli võitnud paarismängus koos Stan Wawrinkaga (2008).

scroll to top