Esmakordselt GP14 võitnud Rasmus Stalmeister: ründasin ja hoidsin vaimu värskena

Võitja Rasmus Stalmeister ja finalist Kristofer Karis. / Foto: Indrek Raudkivi

Kolmapäevast reedeni toimus Tallinki tennisekeskuses Eesti poiste GP14 turniir, mille võidukarika sai pea kohale tõsta Rasmus Stalmeister, kes ülimalt pingelises finaalis alistas Tartu poisi Kristofer Karise 3:6, 6:3, 6:2.

„Võitlesin lõpuni. Teises ja kolmandas setis mängisin hästi taha joonele pikki palle ja see valmistas vastasele raskusi. Edu tõi ka julgus rünnata, olla agressiivne,“ rääkis Stalmeister pärast finaali. „Samas kõige raskemaks mänguks turniiril oli poolfinaalmatš Edwin Averjanoviga. Meil oli palju pikki pallivahetusi ning kohtumine oli väga väsitav. Seekord olin platsil lihtsalt parem,“ lisas Stalmeister, kes nelja parema seas alistas Averjanovi 6:7 (3), 6:3, 6:3.

Teises poolfinaalis oli turniiri ehk suurima üllatusena Karis numbriliselt selgelt üle esimesest asetusest Samuel Mandelkornist 6:1, 6:1.

GP14 sarjas üksikmänguturniiril esimest korda võidukarika koju viinud Stalmeister alustab juba esmaspäeval Tondirabas Tennise Europe`i U14 turniiri. „Tahtsin GP14-l vähemalt poolfinaali jõuda, aga läks veel paremini. Kavatsen suvel kõvasti trenni teha ja paaril Tennis Europe`il enne Eesti noorte meistrivõistlusi osaleda,“ lisas Stalmeister.

Tugevaima tugevusgrupi lohutusturniiri võidu viis Haapsallu Patrik Rainer Kaljula.

Poiste paarismängufinaalis kohtusid Averjanov/Stalmeister Ken Ink/Mandelkorniga. Õnnefaktori kaasabiga realiseeris väikese paremuse ning jõudis turniirivõiduni USTA duo Ink/Mandelkorn 3:6, 7:5, 10:8.

Teise tugevusgrupi finaalis alistas Kaarel Einpalu tubli etteaste teinud Anders Bergströmi 6:4, 6:0. Lohutuse turniiril maitses ainult võidurõõmu Keven Ungert.

Kolmandas tugevusgrupis jäi võitmatuks Aare Alver, kes finaalis oli parem Ralf Adamsonist kahes tasavägises setis 6:4, 7:6 (2). III tugevusgrupi lohutuses tunnistas vaid võite Oliver Nossov.