fbpx
Close

Daniil Medvedev võitis esimese ATP turniiri liivaväljakul

Esimest korda põlved liivaseks – varem polnud Daniil Medvedevil põhjust sellisel väljakul juubeldada. / Foto: Reuters/Scanpix

Daniil Medvedev (3) täitis täna Roomas ühe lünga oma statistikas, kui võitis esimest korda ATP turniiri liivaväljakul ja pealegi oli tegemist Masters 1000 turniiriga.

Tervelt 19 turniirivõitu oli Medvedevil tänaseni kirjas, aga need olid saavutatud enamasti kõvakattel (18) ja vaid üks murul. Statistiliselt oli huvitav ka see, et nii poolfinaalis kui ka finaalis oli venelase võidutulemus 7:5, 7:5, mis näitab oskust teha murre just õigel ajal. Eile alistus talle selle seisuga Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 5), aga täna finaalis Holger Rune (Taani, 7).

Esimeses setis ei olnud viimase geimini üldse murdeid, aga kaks murdepalli oli kasutada Runel seisul 2:2. Kui aga saabus seis 6:5 võttis Medvedev külmavereliselt vastase pallingu ära, kuigi oli 15:30 taga. Rune vastas kohe omapoolse murdega, aga selle tähendus oli hoopis väiksem, sest see sündis juba järgmises setis. Seisul 0:1 jäi Medvedevile viis võimalust seis viigistada, aga ta suutis seda juba teisel katsel seisuks 2:2. Rune läks uuesti ette 4:3, kuid seisul 5:4, kui setivõit oli kaalukausil, viigistas Medvedev taas ja tegi uue murde jälle seisul 6:5.

Nende kohta, kes oskavad võita tähtsaid punkte (või võistkondlikus pallimängus tuua punkte, visata/lüüa väravaid jne), öeldakse spordis clutch player ja just selline on tennises Medvedev. Läbi aegade on ilmselt temast selles osas parem Novak Djokovic, aga serblane on ka kauem tipus olnud.

Medvedev on nüüd 2023. aastal võitnud viis turniiri ja ilmselt esimest korda võib teda reaalseks favoriidiks pidada ka Roland Garrosis, sest seni temaga seal ei arvestatud nõrkade tulemuste tõttu aeglase põrkega väljakutel. Mõneti oli selline võidupõud isegi kummaline, sest mängustiili poolest peaks Medvedevile liivaväljakud sobima. Mitte muidugi nii hästi nagu Rafael Nadalile, aga hispaanlast seekord Pariisis tiitlit kaitsmas pole.

scroll to top