fbpx
Close
PAF.ee

Daniil Medvedev: suure kolmiku rekordeid ei purustata ka saja aasta jooksul

Daniil Medvedev ATP finaalturniiri võidukarikaga. / Foto: Reuters/Scanpix

Venemaa tennisist Daniil Medvedev, kes 15. märtsil kerkib maailma teiseks reketiks, kommenteeris meediakanalile Tennisonoff Novak Djokovici rekordit, kui ta juhib maailma edetabelit 311 nädalat.

“Esiteks, see tundub uskumatu,” ütles Medvedev. “Tennisemaailmas räägitakse küll rohkem suurest slämmist, aga ka edetabeli juhtimine on võistlus ja küllap tunneb Novak sellest rahulolu. Tema praeguse taseme juures võib uskuda, et ta on valmis jõudma ka 400 nädalani liidrikohal, aga meie püüame seda takistada.”

Medvedev lisas, et tal ei olnud Australian Openi finaalis Djokovici vastu midagi teha. “Aga selles ongi spordi mõte, et niisama ei tule midagi, paremaks saamise nimel peab pingutama,” ütles Medvedev. “Olen alati rääkinud, et suur kolmik on imetlusväärne. Nende rekordeid ei lööda arvatavasti veel saja aasta jooksulgi. Ei saa öelda, et ülejäänud tennisistid oleksid kehvad, aga nemad on lihtsalt uskumatud, meil ei ole midagi häbeneda.”

Roger Federeri naasmine polnud küll kõige õnnestunum, aga Medvedev ütles, et nad teiste tennisistidega arutasid, et poleksid pärast rohkem kui aastapikkust pausi esimest mängugi võitnud. “Kuid tema suutis seda peaaegu 40-aastaselt,” rõhutas Medvedev. “Tahaksin kangesti ka ise mängida Rogeriga. Olen talle kolm korda kaotanud, aga see juhtus siis, kui ma polnud sellisel tasemel nagu praegu. Kuid tema on ikka sama Federer, kellega oleks tore paar matši pidada. Ja küsimus pole mitte niivõrd võitmises, vaid iga mäng kellegagi suurest kolmikust saab eriliseks.”

scroll to top