fbpx
Close

Daniil Medvedev jõudis kolmandat korda suure slämmi turniiri finaali

Daniil Medvedev on rahul. Liigseid emotsioone ta viimasel ajal välja ei näita. / Foto: AP/Scanpix

Maailma teine reket Daniil Medvedev (Venemaa) jõudis esimesena US Openi finaali, kui alistas Eesti aja järgi reedel alanud ja laupäeval lõppenud poolfinaalis Felix Auger-Aliassime’i (Kanada, 12) 6:4, 7:5, 6:2.

Nii seisab Medvedevil pühapäeval ees kolmas kord üritada suure slämmi turniiri võitu. Kaks esimest finaali lõppesid kaotusega – 2019. aasta US Openil Rafael Nadalile ja tänavu Australian Openil Novak Djokovicile, kes võib Medvedevi vastu jõuda ka käesoleval turniiril.

Auger-Aliassime’i võimalustesse palju ei usutud, kuid loodeti, et kanadalane suudab pakkuda enam-vähem võrdse lahingu. Selleks oleks ta pidanud kindlasti servima väga hästi ja lootma, et ehk annab Medvedev mõnes oma trumbis järele. Kuid kanadalase serv ei olnud piisavalt hea, ta jäi pallingu osas Medvedevile kõiges alla. Venelane võitis ässad 12:4, tegi ainult 4 topeltviga Auger-Aliassime’i 10 vastu, võitis esimese servi õnnestumisprotsendi 68 vs 63 ja teenis esimeselt pallingult 81% punktidest kanadalase 65% vastu.

Sellegipoolest oli teise seti keskel seis võrdne. Medvedev oli võitnud esimese seti, aga teises Auger-Aliassime murdega peal. Kuid just tahajäämine osutus Medvedevi jaoks äratuskellaks. Vahepeal oli ka pikki pallivahetusi, kus hulga punkte teenis kanadalane, aga nüüd võttis Medvedev ohjad üle. Seisul 5:3 jättis kanadalane servigeimis siiski pigem ise võimalused kasutamata, ta juhtis 30:0 ja 40:30 ning omas veel üht settpalli. Medvevdev tunnistas mängujärgses intervjuus talle omase tagasihoidlikkusega, et kuidagi õnnestus tal sellest seisust välja tulla. “Kõik olid juba valmis, et settide seis on peagi 1:1. Aga siis ta eksis lendpallil, mul tuli üks hea löök välja ja nii see muutuski,” ütles Medvedev. Ta veel unustas ära, et seisul 30:0 tegi Auger-Aliassime ka topeltvea.

Viis geimi järjest Medvedevile ja kanadalane lasi üha rohkem pea longu. Näiliselt ta võitles ka kolmandas setis, aga tundus, et usku tal enam ei olnud. Medvedev võitis äralöögid 37:17 ja tegi ka vähem lihtvigu (25:39), millele siin ikka oli enam loota. Lisaks realiseeris venelane murdepalle sajaprotsendiliselt (5st 5).

Öösel või varastel hommikutundidel selgub, kas Medvedev kohtub finaalis Djokoviciga või Alexander Zvereviga (Saksamaa, 4).

scroll to top