Daniil Glinka võitis väga raske mängu ja edenes veerandfinaali

Daniil Glinka Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Forbachi (Prantsusmaa) ITF-i M15 turniiril alistas Daniil Glinka (8) Mikail Alimli (Prantsusmaa) 7:6, 3:6, 7:6 ja jõudis veerandfinaali.

Maailma 734. reketi Glinka heitlus 1452. mehe Alimli vastu kujunes ootamatult raskeks. Eesti tänavune meister võitis tänu suurepärasele mängule tie-break’ides, aga vastane tegi ühe murde rohkem ja võitis ühe geimi rohkem. Tõsi, punktidega jäi Glinka kindlalt 119:107 peale, sest ta võitis märksa rohkem geime nulliga ning kahes tie-break’is kokku oli tema paremus +9. Enne otsustavat tie-break’i jäi aga Glinkal kasutamata tervelt viis matšpalli.

Esimeses setis jäi Glinka murdega taha, aga peatselt juhtis 5:3. Kuid siis kaotas ta oma servi ja vastane võrdsustas seisu. Tie-break’is teenis aga Alimli oma servil vaid ühe punkti ja nii võis Glinka isegi mõned enda pallingupunktid ära anda, et ikkagi võita 7:3.

Teises setis oli Glinka juba ees 3:1, aga siis ei võitnud enam ühtki geimi, kaotades viiest geimist kaks oma servil. Otsustavas setis murdeid polnud ning enne seisu 5:4 polnud ka ühtki murdepalli. Kui aga Glinka oli selle tulemusega ees, teenis ta Alimli servil murdepalli, mis oli ka matšpall. See jäi realiseerimata, aga 6:5 peal oli Glinkal koguni neli võimalust mäng lõpetada, kuid 20-aastane prantslane ikkagi viigistas. Õnneks ei olnud Glinkal taas raskusi tie-break’is, kus ta oma servil võitis viiest punktist viis ja kaks minimurret tähendas võiduseisu 7:2.

Kuigi seisu poolest võib-olla ei tundu, oli Glinka võit teenitud – ta oli servi kõigis statistilistes näitajates parem: ässad 9:7, topeltvead 4:8, esimese servi õnnestumisprotsent 61-58, esimese servi punktid 77% vs 65%, teise servi punktid 51% vs 49%.

Kui oli arvata, et veerandfinaalis tuleb Glinka vastaseks teisena asetatud Sascha Gueymard Wayenburg (Prantsusmaa), siis tegelikult kaotas favoriit kaasmaalasele Axel Garcianile, kes pääses põhiturniirile kvalifikatsioonist ja asub maailma edetabelis 1104. kohal. Seega saab Glinka kolmandat korda järjest mängida endast edetabelis tagapool asuva mehega.