Ingrid Neel jõudis WTA 500 turniiril paarismängu finaali

Ingrid Neel. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kevadel Eesti kodakondsuse saanud ameeriklanna Ingrid Neel on koos norralanna Ulrikke Eikeriga jõudnud Tokyo WTA turniiril paarismängu finaali.

Täna alistasid Eikeri/Neel üsna raskest seisust neljandana asetatud Nicole Melichari (USA) ja Ellen Perezi (Austraalia) 6:4, 4:6, 11:9. Tie-break’is olid Eikeri/Neel taga 1:4 ja siis uuesti 4:7, mille järel nad võitsid kaks punkti vastase ja kaks oma servil ning läksid ette 8:7. Vastased juhtisid veel 9:8, aga kolm viimast punkti kuulus Eesti/Norra paarile.

Veerandfinaalis olid Eikeri/Neel välja lülitanud teisena asetatud ja kodus mänginud jaapanlannad Shuko Aoyama ja Ena Shibahara. Maailma edetabelis kerkib Neel vähemalt 42. kohale, aga kui finaalis võidab, siis 39ndaks. Esmakordselt TOP50 sekka (49.) sai Neel juba pärast eelmisel nädalal Guadalajaras veerandfinaali jõudmist. Finaalis on Eikeri/Neeli vastased veel ühed jaapanlannad Eri Hozumi ja Makoto Ninomiya, kes aga pole asetatud.

Eikeriga mängis Neel esmakordselt paaris juunikuus Nottinghami WTA 250 turniiril, kus nad nii-öelda tulid, nägid ja võitsid. Uuesti on Neel ja Eikeri koos mänginud viimased kuus turniiri ja nüüd on võimalik Eesti juurtega mängijal saada karjääri suurim võit, sest seni on ta esikoha saanud kahel WTA 250 turniiril.