Daniil Glinka võitis karjääri esimese ITF-i turniiri!

Daniil Glinka (vasakul) ja Hamish Stewart autasustamisel. / Foto: Karl Kiur Saar

Daniil Glinka võitis Forbachis (Prantsusmaa) ITF-i M15 turniiri, mis on tema karjääri esimene tiitel.

Täpsustuseks: üksikmängus esimene, sest paarismängus on Glinka kolm ITF-i turniiri võitnud, neist esimese koos Kenneth Raismaga ja kaks järgmist koos Karl Kiur Saarega, kes on praegu Glinka treener.

Tabeliga oli Glinkal Forbachis veidi õnne, aga kui sa turniiri võidad, oled ju iga valemiga parim. Nii tegi ka Glinka, kes finaalis võitis 6:4, 6:4 Hamish Stewarti (Suurbritannia, ATP 844.), kes oli Eesti tänavusest meistrist edetabelis üle saja koha tagapool.

Algus polnud Glinkale hea, sest ta jäi esimeses setis 2:4 taha. Kuid viimases neljas geimis loovutas Glinka ainult viis punkti ja tegi kaks murret. Teises setis oli vastupidi – juhtis Glinka (4:1) ja viigistas vastane (4:4), aga erinevalt avasetist ei teinud teist murret enam tagaajaja, vaid Glinka ise seisul 5:4, kuigi Stewart juhtis selles geimis oma servil 30:0.

Servi näitajate poolest jäi Glinka alla ainult ässadega ja sedagi napilt 3:4. Ta lõi esimest servi sisse täpsemalt (73% vs 57%) ja võitis esimeselt servilt rohkem punkte (71% vs 68%). Üldpunktid olid päris selgelt Glinka kasuks 70:58. Murdepalle realiseeris Eesti tennisist 10st 4 ja vastane 3st 2.

“Turniiri teise ringi mäng oli kindlasti kõige rabedam,” ütles treener Saar, “Esimeses ringis ja alates veerandfinaalist mängis Daniil oma taseme ilusasti välja. Matšid polnud lihtsad, kuid ta domineeris ja hoidis mängu oma kontrolli all. Finaali alguses sai vastane natuke eest ära, aga Daniil tõstis taset alates seti keskpaigast ja purjetas samamoodi edasi kuni teise seti keskpaigani. Vastane ei andnud alla ja tal õnnestus Daniili serv uuesti murda. Viimane geim oli väga võitluslik, Daniilil õnnestus kolmanda matšpalliga võita.”

15 ATP punkti teeninud Glinka kohe veel edetabelis ei tõuse, sest ITF-i turniiride punktid lisatakse nädal hiljem. Kuid ülejärgmisel esmaspäeval peaks ta tõusma ATP edetabelis kuhugi 620. koha kanti.