Daniil Glinka pääses Inglismaal teise ringi, Eesti naised langesid välja

Daniil Glinka. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Kesk-Inglismaa ülikoolilinnas Loughborough’s peetakse sel nädalal nii meeste kui ka naiste ITF-i turniiri, kus kokku osaleb kolm Eesti mängijat. Tänases avaringis sai neist võidu ainult Daniil Glinka M25 turniiril.

Glinka alistas itaallase Marcello Serafini (ATP 482.) 6:2, 6:4. Esimene sett oli rutiinne – Glinka tegi kaks murret ja hoidis oma servi kindlalt -, kuid teises setis läks heitluseks. Eesti tennisist kaotas kaks esimest servigeimi ja vaatamata ühele omapoolsele murdele jäi taha 1:3. Kuid Glinka võitis seejärel neli geimi järjest ja tegi itaallasega ikkagi sotid selgeks.

Teises ringis on Glinkal huvitav vastane – 29-aastane britt Kyle Edmund, kes 2018. aasta oktoobris oli maailma edetabelis lausa nii kõrgel nagu 14. kohal. Edmundil oli aga vigastuse tõttu pikk võistluspaus 2020. aasta novembrist 2022. aasta augustini ja pärast seda ei ole ta jalgu alla saanud. Ta kasutas vigastuseelset edetabelikohta ja sai mängida suurimatel turniiridel alates slämmidest, aga langes pea igal pool avaringis välja. Praegu asub Edmund ATP edetabelis 539. kohal ehk Glinkast (495.) isegi tagapool.

Võib-olla pisut halva üllatusena kaotas Maileen Nuudi W35 turniiril vabapääsme saanud Briti tennisistile Alice Gillanile (WTA 780.) 5:7, 1:6. Nuudi tuli esimeses setis välja 2:5 kaotusseisust, aga pärast viigiseisu 5:5 võitis ainult ühe geimi. Numbrite poolest polnud Nuudi servil vigagi – 4 ässa, 4 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 73, aga ta võitis servigeimides ainult pooled punktid (60st 30).

Elena Malõginal (6) oli edetabeli poolest veel nõrgem vastane, sest Nastasja Schunkil (Saksamaa) edetabelikohta polegi. Kuid see on petlik, sest Schunk oli 2022 suvel koguni maailma 143. reket, aga alates oktoobrist algas tal aastane vigastuspaus, pärast mida ta oli enne Lougborough’d mänginud ainult kaks turniiri. Aga WTA edetabelisse pääseb ainult kolme turniiriga, seega järgmisel nädala on Schunkil koht olemas. Malõgina kaotas sakslannale 3:6, 2:6. Seisuni 3:1 läks Eesti teisel reketil hästi, aga seejärel kaotas ta järgmisest 11st geimist 10. Teise seti seisul 1:4 oli Malõginal veel viimane võimalus, aga kolm murdepalli vastase servil jäid kasutamata.

Malõgina turniir pole siiski veel läbi, sest koos Barbora Palicovaga (Tšehhi) on nad paarismängus neljandana asetatud. Esimese ringi kohtumise peavad nad homme.

Võib-olla panite tähele, et naiste turniir oli W35 – sellist pole varem olnud. Sel aastal tehti ITF-i süsteemis muutus ning varasemad W25, W40, W60 ja W80 asendati nüüd W35, W50 ja W75ga. Alles jäi W100, aga neid turniire toimub harva, kuna WTA 125K on umbes sama tasemega, aga punkte ja raha annab rohkem. Samuti peetakse endiselt kõige madalama auhinnafondiga W15 turniire, kus maailma TOP500 naised tavaliselt ei mängi.