fbpx
Close

Noorus võitis kogemuse: Kristjan Tamm sai jagu Vladimir Ivanovist

– Kristjan Tamm / Foto: ETL

Harva juhtub, et kaks Eesti mängijat saavad kokku rahvusvahelisel turniiril väljaspool kodumaad, kuid täna selline sündmus aset leidis, kui Irpinis (Ukraina) 15 000 USD auhinnafondiga ITF-i turniiril alistas Kristjan Tamm Vladimir Ivanovi 4:6, 6:3, 6:4.

20-aastane Tamm, kes on sellest nädalast maailma edetabeli põhjal Eesti kolmas reket (sest senisel kolmandal Kenneth Raismal läksid maha mullu Ungaris finaalijõudmisega teenitud punktid), polnud teist reketit Ivanovi (32) varem võitnud. Ka täna alustas kogenum paremini – Ivanovile piisas esimese seti võitmiseks ühest servimurdest.

Murdeid hakkas rohkem tulema alates teise seti lõpust, kui mehed juba natuke väsisid. Tamm oli ühe murdega peal 4:2, kui Ivanov tema pallingugeimi võitis. Aga Tamm vastas samaga ja kindlustas setivõidu. Otsustavas setis ei saanud Ivanov aga kuidagi oma servigeime võidetud. Tamm juhtis 5:1, kusjuures ainsa geimi teenis Ivanov vastase pallingul. Teinud kaks topeltviga, oli Ivanov taga 15:40, kui ta päästis kaks ja hiljem veel ühe matšpalli ning sai mängu tagasi. Tundus, et kogemus jääb peale, kui Tamm juhtis vaid 5:4. Aga siis mängis ta oma servigeimi kindlalt ja võitis.

Tamm tegi servil nö kaksikduubli (korvpallis näiteks 15 punkti ja 10 lauapalli) – 11 ässa ja 11 topeltviga! Üsna imelised numbrid, osaliselt hea ja osaliselt halb. Ivanov vastas ühe ässa ja 6 topeltveaga. Tamme esimese servi õnnestumisprotsent oli algul lausa kohutav, aga lõpuks jäi ta pidama 41% juurde, kuid võitis esimeselt pallingult 75% punktidest. Ivanov sai esimest servi paremini sisse (65%)., aga võitis 69% punktidest. Mõlemal oli 10 murdepalli, kuid Tamm realiseeris 5 ja Ivanov 4.

Tammel on teises ringis raske vastane – esimesena asetatud Deniss Jevsejev (Kasahstan, ATP 306.). Tõsi, täna loovutas Jevsejev seti mängijale, kes on Tammest edetabelis tagapool, seega ei pruugi favoriit olla parimas vormis.

Nii Ivanov kui ka Tamm osalevad paarismängus, kuid turniir alles algab homme. Nad ei mängi koos, Ivanovi paariline on Sagadat Ayap (Kasahstan), kellega nad on asetatud teisena, ning Tamme partner Naoki Tajima (Jaapan).

scroll to top