Daniil Glinka langes Monastiris välja

Daniil Glinka mängimas Ortiseis. / Foto: Challenger Ortisei Facebook

Daniil Glinka kaotas Monastiris ITF-i M25 turniiril 2. ringis Toby Martinile (Suurbritannia, ATP 1329.) 6:4, 3:6, 3:6.

ITF-i taseme tennis on ikka kummaline – eile alistas Glinka neljandana asetatud türklase, kes on edetabelis 368. kohal ja täna kaotas ligi tuhat kohta tagapool asunud mehele, kes pealegi on 30-aastane ja pole karjääri jooksul kordagi olnud 641. kohast kõrgemal. Kuid mängu nägemata ei saa ka järeldusi teha.

Igatahes oli murdeid väga vähe, Glinka võitis vastase servi kolmandas geimis nulliga, aga hiljem enam mitte kordagi. Määrav võis olla teise seti viimane geim. Martin oli murdega peal, kuid seisul 5:3 jäi servil 0:40 taha. Glinkal jäi kasutamata kolm murdepalli ning otsustavas setis tal selliseid võimalusi üldse polnudki. Hoopis Glinkal endal tuli lisaks kahe servigeimi kaotusele veel ühes päästa neli murdepalli.

Servi osas jäi Glinka alla kõigi näitajate poolest – ässad 8:9, topeltvead 5:3, esimese servi protsent 60 vs 67, esimeselt servilt võidetud punktid 69 vs 76% ja teise servi punktid 45 vs 48%.