fbpx
Close

Maileen Nuudi võitis pingelise mängu, päästes ka ühe matšpalli

Maileen Nuudi / Foto: Igor Pissarev/ETL

Maileen Nuudi alistas Solarino ITF-i W25 turniiril seitsmendana asetatud Jessie Aney (USA, WTA 399.) üle kahe tunni kestnud mängus 1:6, 6:3, 7:6.

Kahest esimesest setist pole palju kirjutada, sest otsustasid vastavalt kaks murret ameeriklanna ja üks Nuudi kasuks. See-eest oli otsustav sett ülipõnev ja mõlemapoolsete võimalustega. Esmalt võinuks ette minna Nuudi, kes seisul 3:3 ei kasutanud kolme murdepalli. Seejärel murdis Aney nulliga ja juhtis 5:3, aga Nuudi murdis kohe vastu ja samuti nulliga! Seisul 4:5 oli Nuudi oma servil taga 30:40, mis tähendas vastasele matšpalli, aga eestlannal õnnestus punkt võita. Lõpuks tie-break’is pärast kummagi mängija üht minimurret tegi Nuudi teise, asus juhtima 5:3 ja võitis 7:4, sest kahel viimasel punktil servis tulemuslikult.

Üldiselt ei olnud serv kummalgi väga hea – topeltvigu tehti palju, Nuudi 7 ja Aney 8. Samuti ei olnud esimese servi õnnestumisprotsent Nuudil nii hea nagu eelmisel nädalal, täna 55%. Kuid mängus, mis lõppes punktide poolest võrdselt, oli Nuudi paremus just teise servi punktides – vastavalt 56 ja 46%.

Huvitav on märkida, et eelmise nädala Solarino turniiril võitis soomlanna Laura Hietaranta Aney’d 6:1, 6:1 ja Nuudi järgmisel päeval Hietarantat 6:2, 6:0. Selle põhjal pidanuks Aney olema palju nõrgem kui Nuudi, aga tennises selline matemaatika ei toimi.

Veerandfinaalis kohtub Nuudi teisena asetatud Giorgia Pedonega (Itaalia, WTA 314.). Tegemist on 19-aastase mängijaga, kelle kontos on tänavu juunist võit Kaia Kanepi üle, aga seda loobumisvõiduna päras esimese seti 7:5 edu.

scroll to top