Daniil Glinka kaotas poolfinaalis dramaatiliselt

Daniil Glinka / Foto: Igor Pissarev/ETL

Trentos (Itaalia) M25 ITF-i turniiril läks üksikmängus Eesti meister Daniil Glinka täna püüdma finaalikohta. Poolfinaalis kohtus Glinka 26-aastase itaallase Giovanni Oradiniga.

Glinka (ATP 489.) vastane Oradini (395.) on turniiril teise asetusega. Itaallase sportlaskarjääri kontos on seni kolm esikohta ITF-i turniiridelt. Glinkal on vastu panna üks tiitel. Tegemist oli meeste esimese omavahelise kohtumisega.

Veerandfinaalis kuuendana asetatud Tibo Colsoniga (Belgia) oli Glinka mõlemas setis murdnud vastase pallingu esimeses geimis ja sellega 6:4, 6:4 võidu taganud. Poolfinaalis Oradiniga läks avasett samamoodi – Glinka murdis jälle esimeses geimis ja võitis 6:4, kuigi seisul 5:4 tuli tal päästa 0:40 seis ja kolm murdepalli.

Teises setis oli itaallasel neli murdepalli kuuendas geimis, kuid Glinka päästis need ja otsustas kiire lõppmäng, kus Oradini minimurre seisul 3:3 sai määravaks ja Glinka kaotas tie-break’i 5:7. Glinka oli selleks hetkeks turniiril viis setti mänginud oma servi kordagi kaotamata, aga esialgu see ei aidanud teda veel poolfinaalis võidule. Otsustavas setis hoiti servi seisuni 4:4, enne seda oli Oradinil viis ja Glinkal kaks murdepalli. Nüüd aga itaallane lõpuks murdis Eesti teise reketi servi ja võitis 4:6, 7:6, 6:4.

Glinka ei pea seda mängu siiski väga palju “taga nutma”, sest päris reaalset võiduvõimalust tal polnud, isegi kahe punkti kaugusele võidust ta kordagi ei jõudnud ja lisaks võitis Oradini üldpunktid 119:111. Mõlemad mehed lõid 13 ässa, kuid esimese servi õnnestumisprotsendiga (64 vs 67) ja esimese servi võidupunktidega (73% vs 80%) jäi Glinka napilt alla. Kuid samas väärib tunnustust, et Glinka päästis 14st murdepallist 13!