fbpx
Close

Daniil Glinka kaotas pärast kõva võitlust

– Daniil Glinka / Foto: Viktor Buirkivski

Daniil Glinka kaotas Dohas 15 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiri avaringis neljandana asetatud Adam Moundirile (Maroko) 2:6, 6:7.

Maailma edetabelis 461. kohal asuv Moundir oli esimeses setis kindel, ise ta pallingut ei loovutanud ja murdis Glinka servi kaks korda. Teises setis oli Moundir taas murdega peal ja juhtis oma servil 2:1, 40:15, aga nüüd õige mäng alles algas. Kuu aega tagasi Eestis aastalõpu Mastersi võitnud Glinka teenis neli punkti järjest ja murdis esimest korda Moundiri servi.

Edasi läks veel põnevamaks: Moundir pääses kahel korral murdega ette (4:3 ja 5:4), aga Glinka võttis mõlemal juhul kaotatu tagasi. Siis oli Eesti tennisist oma servil 0:40 taga, aga seekord murda ei lasknud ning omakorda teenis vastase servil murde- ehk ka settpalli. Kuid seni kogu aeg tagaajaja osas olnud Glinka parim võimalus jäi kasutamata ning tie-break’is läks vastane oma teed, kui võitis seisult 3:3 neli punkti järjest.

Visalt võidelnud Glinkat vedas seekord alt oma palling, sest ta võitis 10st servigeimist ainult pooled. Kolm ässa (vastane ainult ühe) löönud Glinka võitis esimese servi punkte Moundirist rohkem – vastavalt 64 ja 62% -, kuid jäi alla teise servi punktide osas vastavalt 35 ja 55%.

Paarismängus oli Glinka edukam, koos ukrainlase Oleksi Krutõhhiga alistasid nad Toby Martini (Suurbritannia) ja Alen Rogic Hadzalici (Horvaatia) 6:3, 6:4. Esimeses setis polnud Glinka/Krutõhh kordagi kaotusseisus, ehkki ühe oma pallingugeimi siiski loovutasid. Teises setis kestis võrdsus seisuni 4:4, siis tegi Eesti/Ukraina paar ainsa murde. Vahe tuli sisse eelkõige esimeselt servilt võidetud punktidega – Glinka/Krutõhh 82% ja vastased ainult 56%.

scroll to top