Kristjan Tamm tuli keerulisest seisust võiduga välja

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

Kristjan Tamm alistas Monastiris (Tuneesia) 15 000 dollari auhinnafondiga turniiri avaringis kaheksandana asetatud Giorgio Ricca (Itaalia) 3:6, 7:6, 6:4.

24-aastane Ricca asub maailma edetabelis 653. kohal ehk Tammest 82 kohta kõrgemal. Võis eeldada, et tuleb võrdne mäng ja nii oligi, kuid kaks tundi ja 35 minutit kestnud heitluses tõmbas pikema kõrre Eesti praegune teine reket.

Esimeses setis piisas Riccale ühest servimurdest, et 6:3 võita, kuid teises asus murdega juhtima Tamm. Itaallane sai selle tagasi ja siis oli Tammel keeruline seis, kui ta oma servil oli taga 5:5, 15:40. Geimi kaotus tähendanuks, et Riccal on vaja võitmiseks vaid oma pallingut hoida. Kuid Tamm päästis kaks murdepalli ja asus ka tie-breaki juhtima – 3:0, 5:2, 6:3. Siis päästis itaallane omakorda kolm settpalli, ent lõpuks kuulus tie-break ikkagi Tammele 8:6.

Teise seti algul päästis Tamm veel kaks murdepalli, siis aga sai ise veenvalt kahe murdega ette 5:2. Omakorda pallingul seisul 5:2, 15:15 kaotas Tamm kaheksa punkti järjest – seis oli 5:4, 0:15. Ent nüüd eestlane kogus end ja teist võimalust lõpetada kohtumine oma serviga kasutamata ei jätnud.

Tamm lõi 10 ässa ja tegi 7 topeltviga, Ricca oli neis numbrites veidi tagasihoidlikum – 6 ja 4. Mõlemad lõid esimest servi üsna hea protsendiga – Tamm 63 ja Ricca 70, kuid punkte esimeselt servilt võitis eestlane 71% ja itaallane 69%. Suurem vahe oli teisel pallingul, kus Tamm võitis 56% ja Ricca 48% punktidest. Aga eks numbrid pididki olema üsna võrdsed, sest geime võideti sama palju ja punktidega jäi Tamm peale ainult 98:97. Ka murdepalle realiseeriti üpris võrdselt: Tamm 8st 3 ja Ricca 7st 3.

Teises ringis kohtub Tamm prantslase Fabien Rebouliga, kes on ATP edetabelis 760. kohal (Tammest 25 kohta taga). Reboul on kolmel varasemal aastal (2016-2018) võitnud igal hooajal ühe ITF-i turniiri, ent tänavu on tal nüüd eelviimane võimalus (järgmisel nädalal on veel kolm 15-tuhandelist turniiri) saada ka üks turniirivõit kätte. Tammel on see juba olemas.

Paarismängus Tammel nii hästi ei läinud, sest koos Maksim Krapiviniga (Venemaa) nad kaotasid teisena asetatud paarile Florian Lakat (Prantsusmaa)/Skander Mansouri (Tuneesia) 4:6, 0:6. Võrdset mängu jätkus seisuni 4:4, pärast seda said Tamm/Krapivin kaheksas geimis kokku vaid üheksa punkti.