fbpx
Close

Andrea Roots ja Villem Aadamsoo pääsesid Soomes veerandfinaali

– Andrea Roots / Foto: Viktor Burkivski

Nastolas (Soome) jätkuval Tennis Europe U14 vanuseklassi 3. kategooria turniiril Pajulahti Cup jõudsid eestlastest üksikmängu veerandfinaali Andrea Roots (1) ja Villem Aadamsoo (7).

Roots oli täna neljast Eesti tüdrukust ainus, kes võidu tõi, ta alistas Saskia Soome (Soome) 6:2, 6:3. Korraliku tulemuse 6:7, 2:6 sai kirja Alissia Aleksandra Kivi, sest ta kaotas teisena asetatud Carla Ferrer Salatile (Hispaania). Veel said kaotuse Grete Gull (6), Anna Maria Tottrup ja Lisette Aljas.

Roots jätkab ka paarismängus, kus ta koos õe Adrianaga sai napilt 6:1, 3:6, 11:9 jagu Polina Bureninast ja Ksenia Eremenkost (Venemaa). Üllatuse sepistasid aga Aljas/Tottrup, kes lülitasid 7:6, 6:4 võiduga välja teisena asetatud õed Aleksandra ja Jelizaveta Lobanova. Tegemist oli omalaadse revanšiga, sest just Lobanovad olid võitnud Aljast ja Tottrupi üksikmängus. Samuti pääsesid edasi Kivi ja Victoria Maria Mändma (4), kes võitsid Tia Kaukenase (Leedu) ja Aleksandra Okorokova (Venemaa) 6:3, 6:2.

Välja langesid Kaia Kruus/Nora Parik, ent nende vastased olid esimesena asetatud Rinja Kautto ja Emma Kuusisto (Soome), kes poolfinaalis kohtuvad õdede Rootsidega. Kuna teises poolfinaalis on vastamisi kaks Eesti paari, siis vähemalt üks jõuab finaali.

Poistest oli Aadamsoo ainsana jõudnud teise ringi ning ta sai sealt ka edasi, kui võitis Max Alopaeuse (Soome) 6:1, 7:6. Paarismängus Eesti poistest konkurentsi jäänud Robert Raag/Georg Strasch kaotasid veerandfinaalis.

scroll to top