fbpx
Close

Glinka ja Saar paiknevad Eesti noortest parimal edetabelikohal

– Katriin Saar / Foto: Siim Semisar

Teeme väikese ülevaate Eesti noortennisistide kohtadest ITF-i juunioride ja Tennis Europe edetabelites. Selline ülevaade ei hakka meie portaalis ilmuma igal nädalal, kuid teatud aja tagant anname uuendatud rankingu.

Noormeeste (U18) maailma edetabelis on Eesti mängijaist kõige kõrgemal Daniil Glinka, kes asub 8. oktoobri seisuga 117. kohal. Glinkale on see viimane aasta noorte seas kaasa lüüa, kuid tema treeneri Andres Kuhi sõnul teeb ta veel novembris-detsembris kaasa Mehhiko ja USA (kaasa arvatud Orange Bowl) tugevatel turniiridel, misjärel saab selgeks, kas Glinkal õnnestub ka esisaja sekka murda. Glinka on kolmelt oma parimalt turniirilt teeninud igaühelt 60 punkti, need on saavutatud Brasiilia 1. kategooria turniiri veerandfinaali, Firenze 2. kategooria turniiri poolfinaali ja 4. kategooria Estonian Junior Openi võitmisega.

Robin Erik Parts paikneb ITF-i juunioride edetabelis 246., Alexander Georg Mändma 458. ja Johannes Seeman 531. kohal. Veel on edetabelis kümme Eesti noormeest, kuid neist ükski ei ole 1500 parema seas.

Eesti neidudest on kõrgeimal kohal Katriin Saar, kes on 222. Tema on oma kõrgeimad punktid (2 x 60) kogunud Kataris kahe 4. kategooria turniiri võitmisega. Kahjuks ei lähe edetabeli arvestusse Katriini esikoht mullu detsembris U16 Orange Bowlil, sest ITF-i tabel ei arvesta piiratud osavõtjate nimekirjaga (seal ei tohi ju kaasa võistelda 17-18-aastased) turniire. Eestist on esimese tuhande seas veel neli neidu: Carol Plakk 357., Lissi Kubre 386., Saara Orav 402. ja Helena Narmont 968. Tabelis on veel kuus eestlannat, kes tuhande hulka ei mahu.

ITF-i edetabeleid saab näha siit.

Tennis Europe peab edetabelit kahes vanuseklassis, üks neist on absoluutne ehk siis U16 edetabel, teine aga eraldi U14 vanusele. Kuni 12-aastastele toimuvad turniirid, aga edetabeliarvestust ei peeta. Eesti poistest on U16 tabelis kõrgeimal kohal Marten Murrand (168.). 500 parema hulka mahuvad veel viis mängijat: Andre-Remi Jakobi 228., Alexander Georg Mändma 359., Oliver Ojakäär 377., Mark Lajal 479. ja Alex-Andre Ojassalu 497. Neist ainsana kuulub Ojakäär vanuse poolest ka U14 tabelisse, kus ta asub 104. kohal. Selles tabelis on Eesti poistest 500 parema seas veel Andreas Sillaste 176., Markus Kristofer Sinivee 225., Markus Mölder 313. ja Oleg Molotkov 443. kohaga.

Tüdrukute absoluutses edetabelis on eestlannades parim taas Katriin Saar 149. kohaga, veel kuuluvad 500 parema hulka Elisabeth Iila 216., Carol Plakk 238., Anet Angelika Koskel 291., Aurelia Riga 317., Lissi Kubre 370. ja Liisa Varul 481. kohaga. Selgituseks nii palju, et Tennis Europe arvestab edetabelis ka ITF-i turniiridel kogutud punkte, kuid neile juurde tulevad Tennis Europe turniiride punktid. Nii ei langegi Eesti-sisene ranking kokku ITF-i edetabeliga, sest näiteks Saar ja Kubre ei olegi jooksva aasta jooksul Tennis Europe turniiridel kaasa löönud.

Tüdrukute U14 tabelis on ainus Eesti mängija ka esisajas ja see on Elisabeth Iila 68. kohaga. Aurelia Riga asub 107., Liisa Varul 179., Diandra Suitso 416. ja Andrea Roots 485. kohal. Siin peab mainima, et kaks aastat tagasi oli U14 tabelis Eesti seis märgatavalt parem, sest TOP50 sekka kuulus tollal neli eestlannat: Plakk, Saar, Kubre ja Sofia Cheklystova.

Vaadake kõiki Tennis Europe edetabeleid siit.

Järgmisel nädalal mängib enim Eesti noori Lätis U14 vanuseklassi Tennis Europe turniiril Adaži Open. Oliver Ojakäär (14.) ja Liisa Varul (16.) on sel turniiril eestlastest kõige kõrgema asetusega. Vähemalt 11 Eesti poissi ja 7 tüdrukut peaks Adažis mängima (enamik neist alustab kvalifikatsioonist), kuid kohti võib veel juurde tulla, sest mõned Eesti mängijad paiknevad esialgu varunimekirjas.

scroll to top