Daniil Glinka alistas neljanda asetusega vastase

Daniil Glinka Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Daniil Glinka võitis Monastiris ITF-i M25 turniiri avaringis neljandana asetatud Yanki Ereli (Türgi, ATP 368.) 7:6, 6:1.

Tänavu ja seda eriti sügisel on Glinka vorm kõvasti tõusnud ja maailma TOP500 mängijad, kelle hulka ta nüüd ka ise kuulub, on talle jõukohased vastased. Erel sai minema pisut paremini, sest pärast servigeimi võitmist omas murdepall teises geimis, aga seti keskel tegi Glinka murde ja siis oli tal veel kahes geimis kolm murdepalli, mis jäid kasutamata. Paraku tegi vahepeal vastane murde nulliga ja nii otsustas ikkagi tie-break, kus ainsa minimurde tegi Glinka seisul 4:3 ja sellest piisas, et võita 7:4. Teine sett oli täiesti ühepoolne – isegi ainsas geimis, mille Erel võitis, tuli tal päästa kaks murdepalli.

Kui tahaksime statistikast vägisi välja tuua negatiivse, siis see olekski murdepallide realiseerimine 11st 3, aga samas näitab ju see rohkemgi Glinka paremust. Esimeselt servilt võitis Eesti tänavune meister 78 ja teiselt servilt 75% punktidest, mis on eriti hea näitaja.

Teises ringis kohtub Glinka kvalifikatsioonist edasi pääsenud 30-aastase briti Toby Martiniga (ATP 1329.), kes loogika kohaselt peaks olema märksa lihtsam vastane kui Erel.

Sharm el Sheikhi M15 turniiril mängis Markus Mölder, kes pääses põhitabelisse parimatele juunioridele (Mölder on edetabelis 77.) eraldatud kohtade arvelt. Paraku jäi noormees, kes tänavu Eesti meistrivõistlustel Glinkaga finaalis mängis, alla neutraalsena mängivale valgevenelasele Ivan Liutarevitšile (ATP 1231.) 3:6, 1:6.