Rublev langes ATP finaalturniiril välja, Alcaraz jätkab võitlust

Carlos Alcaraz sai karjääri esimese võidu ATP finaalturniiril. / Foto: AP/Scanpix

ATP finaalturniiril selgus Punases grupis esimene väljalangeja, kelleks on Andrei Rublev (5). Edasipääsejaid selles grupis veel selgunud pole.

Tulemus, mis otsustas Rublevi saatuse, oli tema tänane kiire (tund ja 13 minutit) kaotus Carlos Alcarazile (Hispaania, 2) 5:7, 2:6. Rublev juhtis veel 5:4, kuid viimasest 11st geimist võitis ainult kaks. Pärast seda, kui mõlemad servisid hästi seisuni 4:4, jäi Rublev esimest korda hätta, aga seisul 30:40 tuli välja ässaga. Kuid seisul 5:5 tekkis Alcarazil uus võimalus ja teise murdepalli ta realiseeris. Enda peale pahane Rublev lõi reketiga põlve marraskile, aga mängu jätkata ta muidugi sai.

Kuid enam ei tulnud midagi. Teise seti esimeses geimis loovutas Rublev servi 40:15 eduseisult ja pärast seda ei olnud mingit lootust. Kuigi mänguliselt tundub, et võrreldes teise venelase Daniil Medvedeviga ei ole Rublev justkui oluliselt kehvem, aga mingil põhjusel ei saa ta tähtsaid mänge pahatihti kätte ja kuskil natuke laguneb. Alcarazi vastu pidas Rublev alles oma teise mängu ja mõlemad on ta kahes setis kaotanud. Tõsi, Rublev võitis Alcarazi 2022. aastal Abu Dhabi näidisturniiril, aga ametlikus statistikas see kirja ei lähe.

Kuid tõele au andes mängis Alcaraz täna palju paremini, kui esimeses kohtumises Alexander Zvereviga (Saksamaa, 7), kellele ta kolmes setis kaotas. Märkimisväärne on Alcarazi 21 äralööki ja 11 lihtviga, samal ajal Rublevil need näitajad vastavalt 10 ja 15. Kuid oma 15st lihtveast ei teinud Rublev vist ühtki (välja arvatud topeltviga) enne seisu 4:4. Alcaraz kaotas oma servil kokku vaid seitse punkti (!) ja loomulikult ei olnud Rublevil ühtki murdepalli, Esimeselt servilt võitis hispaanlane koguni 94% (34st 32) punktidest.

Rublevi väljalangemise otsustas kaotus kahes setis, kui ta jäänuks alla kolmes setis, säilinuks veel võimalus. Nüüd on aga nii, et kui Zverev võidab õhtuses mängus Daniil Medvedevi (3), on Saksamaa mees esimene ja Rublev viimane ning Medvedev ja Alcaraz selgitavad teise edasipääseja. Kui võidab Medvedev, on võimalikud kaks erinevat “surnud ringi”. Neist ühes (Zverev, Alcaraz ja Rublev lõpetavad ühe võiduga), võib Rublev parimal juhul saada settide vahe -2, aga Alcaraz halvimal juhul -1. Seega võib Rublev veel surnud ringis edestada Zverevit, aga mutte Alcarazi.

Samamoodi kolme parema surnud ringis (Medvedev, Zverev, Alcaraz) oleks venelasel edasipääs kindlustatud, kui ta täna võidab kahes setis. Seega ainus tulemus, mis jätaks edasipääsejad lahtiseks, oleks Medvedevi võit kolmes setis.