fbpx
Close

Veel üks maratonmäng, aga seekord Novak Djokovic kaotas

Novak Djokovic (paremal) tunnustab Jannik Sinnerit, kes teda esimest korda võitis. / Foto: AP/Scanpix

Jannik Sinner (Itaalia, 4) on hetkeseisuga Novak Djokovici (Serbia, 1) järel aasta teise poole paremuselt teine mees. Aga täna lõi Sinner kodumaal Torinos peetaval ATP finaalturniiril ka Djokovici 7:5, 6:7, 7:6.

36-aastane maailma esireket on pandud ikka tõelise katsumuse ette – üleeile mängis ta Holger Runega (Taani, 8) kolm tundi ja 4 minutit, täna Sinneriga 3 tundi ja 8 minutit. Taas lõi Torinos uus kuupäev ette, kui kolmas sett oli alles kestmas.

Sinner oli veel septembris Daniil Medvedevi vastu omavahelistes mängudes 0:6 taga, aga siis võitis venelast nii Pekingis kui ka Viinis. Lisaks oli itaallane augustis võitnud Torontos oma esimese Masters 1000 turniiri. Täpselt nagu Medvedevit, polnud Sinner ka Djokovici enne tänast võitnud, seis oli tema poolt vaadatuna 0:3. Aga tõesti, kui võrrelda, siis pole Medvedev pärast maikuud midagi võitnud, Carlos Alcaraz tuli Wimbledonis tšempioniks, aga pärast seda on iga järgmine turniir olnud tal astme võrra kehvem. Seega on Sinner hetkel mõlemast ees ja järgmise hooaja esimesel poolel on itaallasel neist vähem punkte kaitsta, võib-olla jõuab ta ka tegelikult maailma teiseks reketiks.

Tänase mängu võrdsust näitavad üldpunktid 109:109, aga otsustav tie-break tuli Sinnerile lausa 7:2. Djokovic võitis oma servil ainult ühe punkti. Ja kuigi tie-break’ide võiduprotsent on Djokovicil olnud alates maist imeline (praegu 22-4 ehk 85%), on ta just Torinos kaks kiiret lõppmängu kaotanud.

Ilmselt oli tegu hooaja ühe kõrgetasemelisema mänguga, sest äralöökide arv kõigi punktide hulgast oli märkimisväärselt kõrge – Djokovic tegi neid 46 (neist ässad 20) ja Sinner 37 (15). Esimese seti keskel oli kummalgi kasutada üks murdepall, aga otsustas Sinneri teine murdepall seisul 5:5. Teises setis polnud murdeid ega murdepalle, aga üllatuslikult olid tie-break’is seisul 4:4 juba mõlemad saanud kolm punkti tõrjel. Seisul 5:4 võitis Djokovic tõrjel veel ühe punkti ja sellega tie-break’i 7:5.

Otsustavas setis murdis Sinner seisuks 4:2, aga visa Djokovic vastas kohe samaga ja seis oli taas viigis 4:4. Kuid seekord sai Sinner tie-break’is kohe kaks minimurret ja juhtis 5:0. Sellisest seisust ja nii hea mängija vastu ei olnud ka Djokovicil enam šansse välja tulla. Aga murdepalle oli tõesti vähe; Sinner 3st 2 ja Djokovic 3st 1. Muide, Sinner võitis maailma esireketit sel hooajal teist korda, sest kevadel Miamis poolfinaalis oli ta alistanud tollase liidri Alcarazi.

“Tunnen, et olen mängu teatud hetkedel muutunud kindlamaks,” ütles Sinner. “Arvan, et olin julge ja arukas tähtsatel momentidel, eriti kolmandas setis. Servisime väga hästi, seetõttu oli pikki pallivahetusi vähe. Kui need aga olid, mängisime mõlemad väga hästi. See oli tõeliselt kõrgetasemeline mäng.”

“Ta oli otsustavatel punktidel julgem,” ütles Djokovic. “Ta vääris võitu, sest ma ei olnud piisavalt agressiivne ega otsusekindel. Andsin talle võimaluse kontrollida mängu. Otsustava seti seisul 5:5 oli mul võimalus teenida murdepall seisul 15:30. Oli pikk pallivahetus, aga mina ei pannud juurde, tema pani.”

Kuid omamoodi kummaline on asjaolu, et Sinneril pole edasipääs poolfinaali sugugi kindlustatud. Kui ta kaotab neljapäeval Rohelise alagrupi viimases voorus Holger Runele kahes setis, aga Djokovic alistab asendusmehe Hubert Hurkaczi (Poola, 9), jääb Sinner kolmandaks.

Asendusmees tuleb mängu sellepärast, et Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 6) andis teisipäeval seisul 1:2 loobumisvõidu Runele ja teatas turniiri pooleli jätmisest. Taanlane oli juba esimeses geimis märganud, et Tsitsipas ei ole päris tema ise ja selle põhjus oli seljavigastus. “Palun vabandust fännidelt, kes tulid mängu ja mind täna vaatama. Olen nördinud, et polnud võimeline mängu lõpetama. Halb on ka see, et ma ei andnud võimalust kellelegi teisele enda asemel mängida, aga arstid andsid mulle pärast mitmeid uuringuid rohelise tule turniiril osavõtuks,” rääkis kreeklane.

Kuna Hurkacz saab mängida ainult ühe kohtumise, pole tal võimalust alagrupist edasi pääseda, seda ka võimaliku surnud ringi korral, sest siis loetakse mängude arvu. Kõige segasem on olukord siis, kui Djokovic võidab ja Rune alistab Sinneri kolmes setis. Sel juhul on omavahelised mängud täiesti viigis ja kolmel mehel kaks võitu. Samas ei saa võrrelda ka mänge neljanda mehe (olgu see Tsitsipas või Hurkacz) vastu, sest kuidas sa võrdled teiste tulemustega loobumisvõitu, mis on Runel. Hetkel igal juhul ei oska Tennisnet öelda, mida täpselt arvestatakse, kui selline stsenaarium käiku läheb.

scroll to top