fbpx
Close

Danielle Collins rikkus viiruse reegleid ja kõrvaldati WTT turniirilt

– Danielle Collins | Foto: AFP/Scanpix

USA-s käib teist nädalat turniir World Team Tennis, kus kohtuvad erinevad võistkonnad, kelle koosseisus on nii esisaja tennisiste kui ka nõrgemaid mängijaid. Esmaspäeval aga kõrvaldati võistluselt üks tuntumaid osalejaid Danielle Collins (WTA 51.).

Nimelt rikkus Collins mängijate turvalisuse nimel kehtestatud viiruseprotokolli, mis nägi ette, et kõik tennisistid, treenerid ja turniiri ametiisikud viibivad võistluse jooksul samas “mullis” ega lahku sealt. Orlando Stormi võistkonda kuulunud Collins aga lahkus keset võistlust mitte ainult Greenbrier Resort’ist, kus mängijad elasid, vaid ka Lääne-Virginia osariigist, kus see hotell/puhkeasutus paikneb.

Huvitav on ka tõsiasi, et Collins oli üks neist tennisistidest, kes teravalt kritiseeris Novak Djokovici koroonaviiruse reeglite rikkumise eest Aadria tuuril, aga nüüd ei suutnud ta ise reeglitest kinni pidada.

Enam-vähem sarnased reeglid on tennisistidele kehtestatud ka kuue nädala pärast algaval US Openil, mille ajal peavad mängijad elama ettenähtud hotellis ja liikuma ainult selleks määratud kohtades ja marsruudil. “Mulli” ülesehitus kaotab oma mõtte, kui kas või üks inimene sealt lahkub ja siis naasta soovib, sest ta võib vahepeal olla nakatunud.

Juba räägitakse, et probleem on tekkimas korvpalli profilligaga NBA, kus meeskondi ja nende abipersonali saab küll nö “kinni hoida” kindlas kohas, ent hotelli teenistujad ei taha elada mitu kuud kodunt eemal ja seetõttu peaksid käima “mullist” sisse ja välja, mis aga taas kogu viiruse kaitsemehhanismi rikub.

scroll to top