fbpx
Close

Briti endine staar Greg Rusedski: ma ei näe põhjust, miks ei võiks tennist mängida pealtvaatajateta

– Tennis / Foto: Pixabay

Noorpõlves Kanada ja hiljem Suurbritannia värvides mänginud Greg Rusedski pooldab tennise profiturniiride kiirest alustamist, ehkki esialgu toimuvad võistlused pealtvaatajateta.

Kunagine maailma neljas reket Rusedski, kelle parim saavutus on 1997. aasta US Openil finaali jõudmine, peab tennist koroonaviiruse suhtes üheks ohutumaks spordialaks. “Skaalal 1 kuni 10 on tennises viirushaiguse edasiandmise tõenäosus kõige madalamal, isegi vähem tõenäoline kui golfis,” arvas Rusedski ja leidis, et sel põhjusel ongi profiturniiride taastamine augustis õige otsus. “Ei näe mingit põhjust, miks ei võiks turniiridega alustada ilma pealtvaatajateta ja siis järk-järgult hakata neid mängudele lubama.”

Kuigi Aadria tuuril toimus massiline nakatumine, on muud turniirid toimunud koroonaviiruse pausi ajal probleemideta. Ja Aadria tuuri läbikukkumise põhjus ei olnud mängimine ise, vaid pigem liiga lähedased kokkupuuted (tennisistide vastastikune embamine, võistlusjärgne pidu jm). “Olgem ausad, kui tennis on rahvusvaheliselt esimene spordiala, mis naaseb, siis on ekraanide ees palju televaatajaid, sest nad pole pikka aega otseülekandes spordisaateid näinud,” märkis Rusedski. “Tennis on ohutu spordiala ja mida kiiremini hakata võistlusi üle kandma, seda populaarsemaks ta rahva seas muutub – nad mõistavad, kui briljantne mäng see ikkagi on.”

Rusedski lisas, et 2020. aasta US Open võib minna sellega koguni ajalukku, et on läbi aegade ainus suure slämmi turniir, mis viidi läbi pealtvaatajateta.

scroll to top