fbpx
Close

Cori Gauff ja Rebecca Peterson võitsid turniiri

Cori Gauff Linzi kondiitrite firmatorti maitsmas. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Need kaks naismängijat, kellest Tennisnet juba eile kirjutas ehk 15-aastane ameeriklanna Cori Gauff ja Eesti juurtega rootslanna Rebecca Peterson, võitsidki täna WTA turniiri.

Nagu juba mainisime, võitis viimati 15-aastasena WTA turniiri tšehhitar Nicole Vajdišova, kes sai sellega hakkama Taškendis aastal 2004, mil Gauff sündis. Tänases Linzi turniiri finaalis mängis ameeriklanna 6:3, 1:6, 6:2 üle Jelena Ostapenko (Läti). Või oleks õigem öelda, et otsustavas setis mängis Ostapenko ennast ise auti, sest hakkas liiga palju eksima. Aga 2017. aasta Roland Garrosi võitja stiil ongi selline, et kord tuleb tal kõik välja (nagu täna teises setis), aga siis järgneb mõõn. Kuid finaalipääs oli saavutus ka Ostapenko jaoks, sest rohkem kui aasta on ta mänginud väga kesiselt.

Gauffi võit on ka selle poolest omapärane, et ta ei lahkunud Linzist kaotuseta, kui jäi kvalifikatsiooni otsustavas ringis alla sakslanna Tamara Korpatschile. Ent Linzi põhiturniiril oli palju viimase hetke loobujaid (siin ei pea arvestama Anett Kontaveiti, kes teatas sellest varem) ja Gauff oli üks kahest tennisistist, kes pääses põhiturniirile õnneliku kaotajana (lucky loser). Kuid 15-aastane neiu näitas siiski küpset tennist ja finaalis oli ta oma kogenumast vastasest tervikuna kindlam.

Rebecca Peterson Tianjini turniiril. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Tianjini turniiril, mis oli koosseisult nõrgem, aga WTA punkte jagati sama palju, alistas Peterson finaalis Heather Watsoni (Suurbritannia) 6:4, 6:4. Servimurdeid oli selles mängus rohkem kui kaks ja mõlemas setis alustas sellega Watson, kes juhtis kaks korda 2:0. Aga Peterson vastas kiiresti omapoolse murdega ja hiljem veel teisega.

Maailma edetabelis tõusis Peterson 44. ja Gauff 71. kohale, mõlema jaoks on tegemist karjääri kõrgeima rankinguga. Gauff polnud enne seda isegi esisajasse kuulunud.

scroll to top