fbpx
Close

Nadja Šein: kokkuhoidev Eesti võistkond võitles lõpuni

– Nadja Šein / Foto: Toomas Kuum

Eelmisel nädalal toimus Vilniuses SEB Futures Tennis Cup 2019, kus omavahel võtsid mõõtu Balti riikide U11, U13 ja U15 koondised. Eesti 12-liikmeline tiim saavutas Leedu järel teise koha. Võistkonnal oli kaks kaptenit – Nadja Šein ja Valeria Gorlatš.

Nadja Šein rääkis Tennisnetile, et jäi turniiri korralduse ja turniiriga üldse väga rahule.

“Kokkuvõttes läks päris hästi (Eesti võitis Lätit 10:8 ja tegi Leeduga 9:9 viigi). Kõik oli organiseeritud väga hästi. Majast (tennisehallist) praktiliselt välja ei läinud. Hotellist halli ja hallist pärast lennukisse, ülimugav. Söögid olid super. Leedulased olid laste eest hoolitsemisse korralikult panustanud ja kõvasti vaeva näinud, et külalised korraldusega rahule jääks.”

12-liikmelise koondise (Eestit esindasid kuni 11aastastest Edwin Averjanov, Kristofer Karis, Katriin Reinvald ja Jasmine Šein, kuni 13aastastest Sten Hiiesalu, Georg Strasch, Grete Gull ja Maarja Leinštrep ning kuni 15aastastest Erko Nigula, Villem Aadamsoo, Mariela Pluutus ja Victoria Maria Mändma) pani kokku Eesti Tennise Liidu peatreener Märten Tamla.

“Mõne noormängija jaoks oli tegemist täiesti uue kogemusega, sest mängiti võistkonna eest, tennis on ju üldiselt individuaalne spordiala, kuid nüüd pidid tiimi eest väljas olema. Oli äärmiselt kihvt vaadata, kuidas lapsed võitlesid võistkonna eest, Eesti eest. Võistkonnavaim oli tõesti kõrgel. Puhas rõõm kuidas just Eesti lapsed ühte hoidsid ja teineteisele kaasa elasid. Superkogemus,” sõnas Šein.

– Eesti tiim Balti matšil / Foto: Eesti Tennise Liit

Leedu oli kodusel võistlusel väljas oma parima koosseisusuga, Läti kõiki edetabeli tipus olevaid mängijaid Leetu ei saatnud.

“Võidupunkte Eestile tõid ikkagi nooremad, näiteks poiste U15, kus Eestit esindasid Villem Aadamsoo ja Erko Nigula, neil oli kõige raskem. Leedu 15-aastased andsid ikka juba mehe mõõdu välja, olid suuremad ja kiiremad. Eesti poisid muidugi pingutasid kõvasti ja said väärtusliku kogemuse. Tähelepanuväärne on, et mängisime ju kahe päeva jooksul 36 mängu, millest 9 läks otsustavasse setti ja neist vaid ühe võitsid vastased, seega noored eestlased oskavad tasavägiseid matše enda kasuks kallutada.”

Järgmisel aastal toimub turniir Riias, ülejärgmisel Eestis. Esimest korda ei pandud välja U9 vanuseklassi, võib olla sellepärast, et Balti matšile pisut tõsiseltvõetavust juurde anda.

Šein ütles, et tundis tohutut vastutust. “Märkasin, et lapsed ootavad pidevalt tagasisidet, seda nii õnnestumiste kui  ebaõnnestumiste korral. Tahan öelda, et tennis võib väga kihvt olla ka võistkondliku spordialana. Lastele hindamatu kogemus. Endal tundsin suurt vastutust nii laste kui ka Eesti ees,” rääkis Šein.

scroll to top