Eesti alistus Billie Jean King Cupil tasavägise kohtumise järel Taanile

Billie Jean King Cupi võidukarikas. / Foto: internet

Peale kahte nappi kaotust Billie Jean King Cupi esimeses grupis tuli täna Eesti naiskond Antalyas platsile Taani vastu. Taani tiimist puudub Clara Tauson, tänu millele tõusid Eesti võimalused päris heaks.

Esimesena mängis taas meie teine number Maileen Nuudi, kes jätkas suurepäraseid esitusi. Vastane Johanne Cristine Svendsen sai alistatud üsna veenvalt kahes setis – 6:1, 6:4. Esimeses setis polnud vastasel isegi murdepalli. Teises setis jäi tänu servi kaotusele Nuudi korra kaotusseisu 1:2, ent peagi oli ise ees 5:3, mille järel vähendas Svendsen küll vahe minimaalseks. Mängu viimases geimis jättis Nuudi alguses kaks matšpalli realiseerimata, ent viis ikkagi mängu võiduka lõpuni. See oli juba kolmas võit turniiril Nuudile!

Meie esinumber Elena Malõgina kohtus Sofia Nami Samavatiga. Esimene sett läks kergelt Malõginale 6:1, kuid seejärel kaldus initsiatiiv vastasele ning kaks järgnevat setti kindlalt Samavatile 6:2. Seega taas kord sai matškohtumises määravaks paarismäng.

Paarismängus oli Eesti poolel väljakul Nuudi koos Katriin Saarega. Taani pani välja mõlemad üksikmängus osalenud tennisistid, Svendseni ja Samavati. Kohe mängu alguses murdsid meie naised vastase servi ja asusid 2:0 juhtima Üldse kulges avasett servimurrete kaskaadi all. Neist olulisima tegid Nuudi/Saar seisul 4:3 ning enam edu ei loovutatud. Avasett Eestile 6:3. Teine sett paraku ei alanud hästi, jäädi kohe kaotusseisu 1:4. Järgnevad geimid olid küll tasavögised, ent geimide lõpud langesid taanlannadele. Teine sett neile 6:3. Kogu matši saatuse määras otsustav sett. Otsustavas setis oli enamus geime samuti tasavägised, kuid olulisel hetkel olid Svendsen/Samavati kindlamad. Viimane šanss Eesrilw mäng päästa oli seisul 4:5 vastaste servil. Paraku seda ei suudetud realiseerida ning otsustav sett Taanile 6:4.

Väga valus kaotus Eesti naiskonnale ja taaskord üldseisuga 1:2. Vähemalt võitude-kaotuste suhe pole kõige halvem.