fbpx
Close

Briti tennisist kritiseeris WTA-d, torke osaliseks sai ka Naomi Osaka

– Tennis / Foto: Pixabay

28-aastane briti naistennisist Tara Moore, kes kunagi kuulus maailma teise sajasse, kuid momendil langenud lausa viiendasse sajasse, reageeris oma Twitteri kontol teravalt uudisele, et ATP korraldab teise astme mängijatele rohkem turniire kui WTA.

Karjääri jooksul 9 ITF-i turniiri võitnud Moore’i terava reaktsiooni põhjuseks oli uudis, et ATP korraldab perioodil veebruar-märts Challengeri tasemel meestele 26 turniiri, WTA aga naistele samal tasemel vaid 3 turniiri (!).

Moore: “Ma ei saa aru, miks keegi tipptennisistidest selles probleemi ei näe ega räägi sellest kunagi? Igal nädalal peetakse ITF-i poolt suur hulk 15 tuh. ja 25 tuh. USD auhinnafondiga turniire, kuigi kalendris peaks olema ka 80 tuh. ja 100 tuh. USD auhinnafondiga turniire. Seda probleemi ei peaks lahendama ainult ITF, vaid ka WTA. Nad peaksid organiseerima samu Challengeri turniire nagu ATP.”

Lisaks teatas Moore, et WTA tipud peaksid rohkem rääkima kõrge reitinguta mängijate sissetulekutest: “Minu küsimus on, miks maailma rikkaim naissportlane (toim.- Naomi Osaka) ei räägi ITF-i probleemidest, kus tema õde võistleb? Mis meist saab, kui ükski tipp ei räägi?”

Naomi Osaka õde Mari, kellest rääkis Moore, asub praegu maailma edetabelis 337. kohal, kuid pole seni võitnud ühtegi ITF-i turniiri.

scroll to top