fbpx
Close

Kas Zverevi vormile on jälje jätnud eraelulised skandaalid?

– Alexander Zverev | Foto: AFP/Scanpix

Saksamaa tennisist Alexander Zverev mängib selle aasta ATP Finalsi turniiril ühes alagrupis koos Novak Djokovici, Daniil Medvedevi ja Diego Schwartzmaniga. Teatavasti võitis Zverev sama turniiri tunamullu.

Eelmiste nädalate jooksul jõudis Zverev ATP1000 Mastersil Pariisis finaali ja võitis kaks turniiri Saksamaal Kölnis. Kuid tundub, et nüüd on väljaspoolt väljakut tulevad uudised mehelt röövinud võime ennast sajaprotsendiliselt realiseerida.

Esmaspäeval jäi Zverev Londonis alla rahvuskaaslasele Daniil Medvedevile 3:6, 4:6. Zverev patustas mängus seitsme topeltveaga ning tegi 14 äralöögi kõrvale koguni 27 lihtviga. Milles asi?

Mehe endise elukaaslase Olga Šarõpova viimaste  nädalate süüdistused meedias tennisetähe vägivallatsemises ja enda alandamises on heitnud tumedaid varje Zverevi eraelule. Mees ise on oma süüd kategooriliselt eitanud.

Endine elukaaslane üritas väidetavalt enesetappu

23-aastane Šarõpova andis racquetmag.comile pika intervjuu, kus rääkis millisest põrgust ta on tänu Zverevile läbi pidanud käima. Venelanna ütles: “Ma ei taha temalt midagi, tahan lihtsalt, et teataks tõde. Mu ainus eesmärk on teisi aidata ja teavitada, millised on minu kogemused Zvereviga.”

Juba 15-aastaselt tennisemängijakarjääri unistusest loobunud Šarõpova loeb esmakohtumist Zvereviga 5. septembril 2018. aastal isikliku põrgutee alguseks. “Ma kinnitan, et mul on tõendid kõige kohta, mida ta mulle ütles või tegi. Ta lõi mind esimest korda Münchenis. Meil oli tüli ja ta lõi mind peaga vastu seina. Ma varisesin kokku ning ta oli äärmiselt ehmunud.”

“Kui olime koos tema sõprade seltskonnaga Maldiividel, siis ta alandas mind teiste ees. Kannatasin mitte ainult füüsilise vaid ka vaimse terrori all.”

“Kui ma püüdsin suhtele lõppu teha, võttis Zverev minuga ikka ja jälle ühendust, ta oli kontaktis isegi mu tuttavatega. Kui olin Moskvas, siis ta helistas mulle mitu korda. Kui tundsin end õnnelikuna, siis üritas ta minus tekitada süütunnet. Ta suhtub naistesse omanikutundega, kes tahab alati kõike kontrollida. Ausalt, ta suutis teha nii, et ma ei meeldinud endale ka enam, arvasin, et mina olen kõiges süüdi. Ta süüdistas mind isegi oma kaotustes ja kõikides teistes probleemides.”

Ühel hetkel said Šarõpovat tundvad inimesed aru, et midagi on väga valesti. “New Yorgis märkasid hotellitöötajad mu silmis hirmu ning nad aitasid mind Saša eest peitu pugeda. Ma usun, et kõiki juhtumeid on võimalik tõestada. Ükskord konfiskeeris ta mu passi, et ma ei saaks ära minna. Olin pidevas depressioonis, sest sain aru, et ta kontrollib minu elu,” rääkis Šarõpova.

“Järjekordse tüli käigus lõi ta mind jälle, olin seesmiselt katki, ei saanud millestki aru ning üritasin enesetappu. Süstisin endale insuliini. See oli piinarikas periood, veetsin voodis kolm päeva, enne kui tasapisi mõistusele tulin. Tahan, et naised, kes samasuguseid asju peavad üle elama, ei kannataks. Tahan lihtsalt aidata.” 

Zverev: kõik see on täielik nonsenss

“Kõik need süüdistused on väljamõeldud ja ei vasta absoluutselt tõele,“ on Zverev pidanud kümneid kordi selgitama nii meediale, kui isegi matšijärgsetel pressikonverentsidel.

„Mul ja Oljal oli nii häid, kui halbu aegu, kuid sellel, kuidas meedia meie suhet kajastab, et ole tõega mitte mingit pistmist. Vanemad ei ole mind selliseks kasvatanud nagu kirjeldatakse. Tahan lihtsalt tennist mängida. Praegu on tähelepanu pööratud mu eraelule. Paljud on küsinud, et miks ma vait olen ja midagi enesekaitseks ei räägi. Ütlen veelkord, need süüdistused on fabritseeritud ega vasta tõele. See teeb mind kurvaks ja mul äärmiselt kahju, et need võivad nii sporti, kui ka mind isiklikult tugevalt mõjutada.“

„Mul on kahju, et tennise asemel on fookuses mu eraelu, sest olen siin, et mängida,“ lisas 23-aastane Zverev, keda ootab täna ees kohtumine argentiinlase Diego Schwartzmaniga ning reedel maailma esireketi, serblase Novak Djokoviciga.

“Novak on suurepärane mängija igal väljakukattel. Teda on väga raske võita. Ta on meie alagrupi vaieldamatu favoriit. Selleks, et teda võita, tuleb näidata oma parimat mängu terve kohtumise vältel,“ kommenteeris Zverev eesseisvat matši.

scroll to top