fbpx
Close

8-aastase võistluskeelu saanud hispaanlane kaebab ATP kohtusse

– Enrique Lopez Perez / Foto: Facebook

Tennise eetilisuse ja antikorruptiivse tegevuse eest seisev Tennis Integrity Uniti organisatsioon määras Hispaania profitennisistile Enrique Lopez Perezile kaheksa-aastase võistluskeelu ja 25 000 USA dollari suuruse trahvi.

TIU leidis, et Enrique Lopez Perez on manipuleerinud vähemalt kolme kohtumise tulemustega. Lisaks olid uurimise all veel kaks matši, kuid nendega manipuleerimist ei õnnestunud tõestada.

TIU teatel mõisteti Perez süüdi 2017. aastal toimunud mängude tulemustega manipuleerimises. Võistluskeeld jõustub 1.detsembrist 2020. aastast.

Arvata võib, et 29-aastase mehe tennisekarjäär on nüüd läbi. Hispaanlane asus kaks aastat tagasi maailma meeste edetabelis kõrgel 154. kohal, veel eelmise nädala esmaspäeval paiknes mees 196. positsioonil. Lopez Perez võttis aktiivselt osa ka paarismänguturniiridest ning eelmise aasta suvel oli ta maailma paarismängija number 135.

Lopez Perezile oli määratud ajutine võistluskeeld juba eelmise aasta detsembris, kuid tennisemängija ise eitab süüd ning nimetab TIU tegevust absurdseks. 

“Lähen ATP vastu kohtusse nii kodumaal, kui Šveitsis. Ma pole saanud juba kuid mängida ning olen tänu sellele kaotanud vähemalt 100 000 eurot. Ma ei saanud mängida aasta alguses Austraalia lahtistel, ega paljudel teistel turniiridel, kindlasti oleks ma osalenud US Openil ja tänavusel Roland Garrosil vähemalt kvalifikatsioonis.”

Perez Lopez lisas, et Hispaania kohus tegi käesoleva aasta 22. juunil otsuse, et mehel  puudub tõestatav seos kokkuleppemängudega ning sellega peaks asi lõppenud olema ja ta võiks oma karjääri jätkata.

“TIU arvab, et nad on ülemad, kui Hispaania kohus? See on debiilsus. Nad rikuvad minu põhiõigusi, ma ei saa oma tööd teha, ma pole saanud isegi Hispaanias mängida. Selge see, et lähen nende vastu kohtusse,” teatas tennisist.

Hispaanlane on karjääri jooksul auhinnarahadena teeninud pisut üle 500 000 USA dollari, seega umbes 415 000 eurot. 

scroll to top