fbpx
Close

Alexander Zverev pääses kolmeaastase vaheaja järel Madridi turniiri finaali

Alexander Zverev Madridis. / Foto: EPA/Scanpix

Alexander Zverev (Saksamaa, 5) mängib kolmeaastase vaheaja järel uuesti Madridi ATP Masters 1000 turniiri finaalis. 2018. aastal õnnestus tal võita lõppkohtumises Dominic Thiemi (Austria, 3), kes oli ka Zverevi vastane laupäevases poolfinaalis.

Kirjutasime juba eile, et Thiem juhib omavahelistes mängudes Zverevi vastu 8:2 ja liivaväljakul on seis 4:1. Seega oli Madridi 2018. aasta finaal austerlase seni ainus kaotus. Kuid Hispaania pealinn tundub olevat õnnelikum Zverevile, kes võitis täna uuesti 6:3, 6:4.

Serv oli tänase kohtumise võti. Thiem suutis reedel teises setis harjuda John Isneri pommserviga ja kuna tagajoonemängus ei ole ameeriklane nii tugev, kontrollis austerlane mängu alates sellest, kui ta vastase pallinguga enam-vähem hakkama sai. Kuid täna ei saanud Thiem lõpuni Zverevi esimest servi korralikult väljakule löödud, näiteks esimeses setis ei jõudnud 60% tõrjetest mängu (osa olid ka ässad). Samal ajal servis Thiem ise Isneri vastu esimest pallingut 70-protsendiliselt, aga täna lõi sisse vaid 53%. Ja kuna tagajoonemängus on Zverev Thiemile enam-vähem võrdne vastane, siis ei olnudki austerlasel kuskilt kinni haarata, et mängu päästa.

Korra küll võimalus tekkis ja seda peamiselt Zverevi vigade tõttu. Saksamaa mees oli ees juba seti ja kahe murdega 6:3, 4:1, kui kaotas esimest korda oma pallingu. Aga rohkem võimalusi Zverev Thiemile ei andnud.

Finaalis kohtub Zverev kas Matteo Berrettini (Itaalia, 8) või Casper Ruudiga (Norra). Emb-kumb võidab, peaks ta ikkagi olema lihtsam vastane, kui oli Thiem 2018. aasta finaalis. Zverevil on võimalus võita oma viies tippturniir, kuid esimest korda pärast 2018. aastat. Varem on vene päritolu sakslane võitnud sellised Masters 1000 turniirid: 2017. aastal Rooma ja Montreal (Canadian Open), 2018. aastal Madrid ning lisaks ATP finaalturniir.

scroll to top