fbpx
Close

Anett Kontaveit teeb kaasa “tennise suurimal show’l”

Anett Kontaveit. / Foto: DPA/Scanpix

Anett Kontaveit on 18 tennisisti seas, kes osalevad 19.-24. detsembrini Dubais Maailma Tenniseliiga turniiril, mida korraldajad ise nimetavad kui “suurim show väljakul”.

Tennisemängudele järgnevad kontserdid, kuid muusikaline programm on mõeldud ka mängude vahele. Dubais ei võistle omavahel riigid või regioonid (nagu Laver Cupil), vaid segavõistkonnad nii soo kui ka päritolu poolest. Kolm tiimi kannavad röövlindude nimesid – Hawks, Falcons ja Eagles -, aga neljas tiim on “tuulelohed” (Kites).

Anett kuulub Hawksi võistkonda koos Alexander Zverevi, Dominic Thiemi ja Jelena Rõbakinaga. Neljaliikmeline võistkond on ka Falconsil: Novak Djokovic, Grigor Dimitrov, Arina Sabalenka ja Paula Badosa. Ülejäänud kahte tiimi kuulub viis mängijat: Eaglesil Nick Kyrgios, Rohan Bopanna, Andreas Seppi, Caroline Garcia ja Bianca Andreescu ning Kitesil Felix Auger-Aliassime, Gael Monfils, Iga Swiatek, Sania Mirza ja Eugenie Bouchard.

Neljal esimesel päeval peetakse üks matš, mis algab Eesti aja järgi kell 17, 23. detsembril mängitakse kaks matši kell 13 ja 17. Võistkondade turniiri kaks parimat kohtuvad 24. detsembril kell 17 algavas finaalis.

Iga matš koosneb meeste ja naiste üksikmängust ning segapaarismängust. Reglement on sarnane omaaegse Hopman Cupiga, kuid seal võistlesid riigid ja segapaari mängisid samad tennisistid, kes osalesid ka üksikmängudes. Mis puutub Hopman Cupi, siis vahepeal asendas seda Austraalias ATP Cup, aga tänavu aastavahetusel minnakse taas üle segaturniirile United Cup. Seega on kaks segavõistkondade turniiri järjest, aga neist esimene Dubais pigem show’ laadi üritus.

Praeguse ajakava kohaselt osalevad mõned tennisistid üksikmängus kõigil päevadel – näiteks Djokovic, Kyrgios, Auger-Aliassime, Swiatek ja Garcia. Kuid Hawksi tiim teeb vahetusi – esimeses ja kolmandas matšis mängivad üksikut Zverev ja Rõbakina, teises Thiem ja Kontaveit, kelle vastane on tol päeval (22. detsember) esireket Swiatek. Rõbakina kohtub aga WTA aastalõputurniiri finalistide Garcia ja Sabalenkaga. Nagu koosseisust näha on Eaglesi ja Kitesi tiim võtnud endale ka septsiaalse paarismängija – vastavalt Bopanna ja Mirza. Kuid üldiselt ei ole avaldatud, kes segapaari mängib, ilmselt see otsustatakse ikkagi võistluse käigus.

Kui hinnata võistkondade koosseise, siis Hwaks ei tohiks favoriitide hulka kuuluda. Esiteks, Zverev on alles taastumas pikast ja Kontaveit lühikesest vigastusspausist. Teiseks, Thiem pole tippvormi jõudnud ja kolmandaks ühtki väga head paarismängijat võistkonnal ka pole.

scroll to top