fbpx
Close

Garbine Muguruza ilus hooaeg: kolmas finaal, esimene võit

Garbine Muguruza. / Foto: Zumapress/Scanpix

Hispaania tennisist Garbine Muguruza võitis oma kaheksanda WTA taseme võistluse, kui alistas Dubai WTA1000 turniiri finaalis maailma 63. reketi Barbora Krejcikova (Tšehhi) 7:6, 6:3.

Muguruza on need kaheksa turniiri võitnud kaheksa hooaja (2014-2021) jooksul. Peaagu igal aastal ühe, kuid siiski väikese erandiga – 2017. aastal võitis hispaanlanna kaks turniir, aga mullu mitte ühtki. 2017 oligi Muguruza parim aasta, sest üks kahest võidust tuli Wimbledonis ja teine Cincinnati Premier-turniiril. Septembris kerkis Muguruza ka maailma esireketiks, kus ta püsis neli nädalat. Muguruza on mänginud nelja slämmiturniiri finaalis ja neist kaks võitnud – lisaks mainitud Wimbledonile 2016. aastal Roland Garrosis. Eelmisel aastal kaotas ta Australian Openi finaalis Sofia Keninile.

Aastal 2021 on suurima saavutuse ehk slämmivõiduni jõudnud küll Naomi Osaka, aga Muguruza on hooaja stabiilseim. Ta on mänginud kolmes finaalis – kaotas Yarra Valley Classic’ul Ashleigh Bartyle ja Dohas Petra Kvitovale, aga nüüd võitis, sest enam ei olnud vastas esikümne mängijat. Tuleb ka arvestada, et Australian Openil langes Muguruza 1/8 finaalis Osaka käe läbi, kuid omas selles mängus kaht matšpalli. Kõiki teisi võitis Osaka märksa kindlamalt.

Tänases finaalis oli algul palju murdeid – seisuni 4:3 Muguruza kasuks mõlemal kaks. Seejärel juhtis Muguruza Krejcikova servil 6:5, 40:0, aga tšehhitar päästis kõik settpallid. Tie-breakis teenis esimesena settpalli Krejcikova, aga see oli vastase servil seisul 6:5 ja seejärel ta kaotas 6:8. Teist setti alustas Muguruza murdega, kuid nii seisul 0:1 kui ka 2:3 oli Krejcikoval kokku viis murdepalli, et mäng viigistada. Kuid see ei õnnestunud ja nii võitis ikkagi favoriit. Muguruza lõi 7 ässa (Krejcikova 1) ja sai esimest servi sisse 66% (Krejcikova 55%), sealt see väike vahe tuligi.

Maailma edetabelis Muguruza siiski 13. kohalt kõrgemale ei kerkinud. Kuid kolme nädala pärast Miamis hakatakse juba ka punkte kaotama ja siis võivad edetabeli muutused olla suuremad. Esikümnele on Muguruza üsna lähedal.

scroll to top