fbpx
Close

Arina Sabalenka võitis Zhuhai Elite Trophy

Arina Sabalenka Zhuhai turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Valgevenelanna Arina Sabalenka võitis Zhuhais oma karjääri viienda WTA turniiri, kui alistas Elite Trophy nime kandnud võistluse finaalis Kiki Bertensi (Holland) 6:4, 6:2.

Sabalenka on kõik need viis turniiri võitnud viimase 14 kuu jooksul, tema edu algas mullu augusti lõpul New Havenis ning hiljem on ta kõik neli turniiri võitnud Hiinas. Maailma edetabelis tõuseb Sabalenka nüüd 11. kohale, kuid esikümme on üsna tugevalt eest ära läinud, sest 10. kohal asuvast Serena Williamsist (USA) jääb Sabalenka maha üle 800 punkti. Pealegi saab kogu esikümme peale Williamsi veel punkte juurde WTA finaalturniirilt.

Tänane finaal kulges võrdselt Sabalenka eduseisuni 5:4, mil mõlemad hoidsid oma pallingut, nii et kahe peale oli neil vaid üks murdepall (Sabalenkal seisul 1:0). Nüüd aga valgevenelanna murdis ja kordas sama teise seti algul, minnes 3:0 juhtima. Enam Bertens sellest seisust välja ei rabelenud, lõpus kaotas ta ühe oma servigeimi veel.

Sabalenka jõuline ja efektiivne mäng eelmise aasta sügisel andis alust arvata, et tänavu kerkib ta esile ka slämmiturniiridel ja kinnitab kanda esikümnes. Seda aga ei juhtunud ja 2019. aasta esimesed kaheksa kuud oli Sabalenkal üks pikk mõõn. Palling on olnud valgevenelanna üks relv – kuigi ta lõi täna ainult kolm ässa, võitis ta servigeimides 75% punktidest, mis sisuliselt välistab murdevõimaluse. Bertensil polnudki ühtki murdepalli.

scroll to top