Anett Kontaveit võitis väikesest mõõnast hoolimata kindlalt

Anett Kontaveit New Yorgis. / Foto: Getty Images/AFP/Scanpix

Anett Kontaveit (14) loovutas US Openi 2. ringi matšis Kaja Juvanile (Sloveenia) vaid viis geimi, kuid neist kolm esimese seti mõõna ajal. Lõpptulemus 6:4, 6:1 räägib siiski selget keelt Eesti esireketi ülekaalust.

Kui esimese ringi mängus alustas Danielle Collins (USA) Anetti vastu võimsalt ja kõrge tempoga, siis tänases mängus kontrollis Kontaveit tempot algusest peale. 3:0 eduseis ja kaks murdepalli andsid lootust, et avasett lõpeb kiirelt, aga napp autilöök ja murde kasutamata jätmine tõid kaasa mõõna, mille järel oli seis 3:3. Kui enne ladus Anett äralööke vasakult ja paremalt, eest ja tagant, siis mõõna ajal sai ta punkte peamiselt vaid vastase eksimustest.

Aga kui sa ikkagi oled tasemelt parem, siis kaua niisugune olukord kesta ei saa. Peagi Kontaveit juhtis 5:3, 40:0, aga tegi siis topeltvea ja sellest algas minimõõn – neli kasutamata settpalli ja seis 5:4, 0:30 vastase servil. Kuid õigel hetkel leidis Anett taas oma löögisoone ja lõpetas järjest mitme winner’iga. Teine sett oli lihtsam, ainsa geimi kaotas Kontaveit seisul 4:0 oma pallingul. Nüüd oli Juvan see, kes mõõnal enam tekkida ei lasknud, sest ta mängis järgmise geimi väga halvasti.

Huvitav oli selles kohtumises niisugune arv: Anett ei saanud 15 korral vastase esimest servi väljakule (Juvani äss või tõrjeviga), aga ometi võitis sloveenlanna esimesel pallingul 40st punktist 19 (48%). Seega: võtame 15 maha ja arvutame, et kui Anett sai esimese servi tõrje mängu, võitis vastane neist punktidest ainult neli… “Kuigi Juvan kaotas enamiku oma pallingugeimidest, oli tema serv siiski korralik,” arvas eksperdist treener Harri Neppi, miks tuli Anettil nii palju tõrjevigu. “Kuid üldjoontes oli mäng selline, et kui Anett oma tempo peale surus, olid geimid kohe ka käes. Esimene sett võinuks lõppeda samamoodi 6:1, kui ta poleks murdepallil nappi viga teinud.”

Neppi lisas, et 19-aastasest Juvanist võib saada siiski hea mängija. “Tal on ohtlik lame ründelöök – just selline, mis Anettile ei sobi. Aga praegu teeb Juvan veel liiga palju vigu, et olla tugevate vastu edukas,” ütles Neppi.

Nii ta oli, et Anett võitis mõlemas kategoorias: äralöögid 25:16 ja lihtvead 14:22. Ainult ässadega jäi Juvan peale 5:3. Esimese servi õnnestumisprotsent oli aga Anettil parem 68-65. Murdepallide realiseerimine ei olnud Eesti esireketil täna nii hea kui Collinsi vastu, aga 13st 6 on ikkagi rahuldav tulemus.

Kontaveidi 3. ringi vastane on Magda Linette (Poola, 24), kes väga raskes mängus (kestis 2 tundi ja 54 minutit) võitis Danka Kovinici (Montenegro) 6:1, 6:7, 7:6. Linette on Anettile tuttav vastane, kes eestlanna vastu juhib 4:2, kuid kuuest kohtumisest viis on nad pidanud enne 2015. aasta juunit.