fbpx
Close

Anett Kontaveit võitis Moskvas väga raske mängu

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Moskva tenniseturniiri avaringis tuli Anett Kontaveit välja raskest seisust ja alistas avaseti kaotusest hoolimata 17-aastase Venemaa tulevikulootuse Anastassia Potapova (WTA edetabeli 94.) 2:6, 6:3, 7:5.

Andekas venelanna hiilgas avasetis tugevate pallingute ja tagajoonelöökidega, kuid siiski oli suur osa tema edus ka Anetti ebaõnnestunud löökides. Esimeses setis tegi Eesti esireket vaid 3 äralööki ja 15 lihtviga, Potapoval olid need arvud 9 ja 12.

Kuid Kontaveidil õnnestus pidurdada seitse geimi järjest võitnud Potapova hoogu teise seti seisult 0:1. Lõpus rohkem eksima hakanud venelanna kaotas selles setis kolm oma servigeimi. Otsustav sett oli kõige kõrgetasemelisem. Potapova alustas servimurdega ja hoidis siis oma servi üsna kindlalt, ent seisul 3:4 sai Anett ikkagi murde tagasi. Pingelises ja ilusatest ründelöökidest tulvil mängus suutis Kontaveit Potapovat veelkord murda seisul 6:5, ehkki geimi algul juhtis venelanna.

“Potapova lõi ikka algul väga võimsalt, kuigi Anett võinuks ka ise paremini mängida,” ütles treener Harri Neppi avaseti kohta. “Noor venelanna on väga tugev juurikas ja kiire ka. Aga ainult sellest ei aidanud, kui Anett hakkas lööke paremini platseerima ja haaras sellega initsiatiivi. Kuid lihtne polnud seda mängu mingil juhul võita.”

Väljakul antud mängujärgses intervjuus ütles Kontaveit, et ei oskagi välja tuua üht konkreetset asja, mis talle võidu tõi. “Mu löögid läksid lõpus paremaks, võib-olla ka kogemused aitasid, aga olen õnnelik, et nii raske mängu võitsin,” ütles Kontaveit ning vastuseks teisele küsimusele lisas, et ei pelga väsimust järgmise ringi kohtumises: “Hooaja lõpus on kõik mängijad võrdselt väsinud. Püüan taastuda ja uueks mänguks valmis olla.”

Statistikast veel nii palju, et punktide üldarvu poolest oli parem Potapova 112:107, kuid see teatavasti lõpptulemust ei otsusta. Serv õnnestus Anettil veidi paremini – temalt 5 ässa ja 5 topeltviga, Potapoval vastavalt 4 ja 6 ning esimese servi õnnestumisprotsent eestlannal parem, vastavalt 65 ja 56%. Murdepalle realiseeris Kontaveit 18st 6 ja Potapova 11st 5.

scroll to top