fbpx
Close

Anett Kontaveit: veel aasta tagasi ma ei arvanud, et siseväljakud mulle sobivad

Anett Kontaveit pärast võitu Jelena Ostapenko üle. / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveidi 20 järjestikust võitu neljal siseturniiril on pakkunud kõneainet ka tenniseasjatundjate ja ajakirjanik seas. WTA kodulehekülje ariklite kirjutaja Courntey Nguyen tegi intervjuu Anettiga rubriigis, mille nimi on “Champions Corner”.

Loomulikult oli intervjuu olulisim küsimus, miks mängib Anett nii hästi siseväljakutel. “Ma ei ole kindel, mida selle kohta öelda,” vastas Anett. “Mulle meeldib palli kõvasti lüüa. Siseväljakutel ei ole tuult ega päikest, miski ei mõjuta sinu lööki. Aga samamoodi on ka teistel. Sellepärast ma ei teagi, millele võiksin näpuga osutada. Veel aasta tagasi ma ei arvanud, et mulle sobivad siseväljakud. Statistikast ma ei teadnud enne Peterburi turniiri midagi. Võib-olla on see lihtsalt kokkusattumus.”

Nguyen ise arutleb, et Anetti siseväljakute edus võib olla kaks põhjust. Esiteks Eesti kliima, mille tõttu meil harjutavad mängijad aastas rohkem kuid sise- kui välisväljakutel. Aga teine põhjus võib olla lihtsalt selles, et Anett sattus hoogu just siis, kui algas siseväljakute hooaeg. Ta oleks võib-olla sarnaseid võite saanud ka siis, kui eelmise sügise turniirid toimunuks väljas…

Kogu intervjuud saate lugeda siit.

scroll to top